Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Białe plamki na żołędziu penisa


Gość Sylwek/ Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

To mastka. Mastka to mazista biała lub żółta serowata wydzielina gromadząca się u mężczyzn pod napletkiem, głównie w rowku zażołędnym członka, a u kobiet pod napletkiem żołędzi łechtaczki, będąca produktem złuszczonych komórek nabłonkowych napletka, flory bakteryjnej oraz łoju. Zawiera także resztki moczu, a u mężczyzn również spermy. Jej zadaniem jest natłuszczanie skóry żołędzi, co ułatwia przebieg stosunku. Norma fizjologiczna. Trzeba to tylko dokładnie zmywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam także nie dosyć że gromadzący się ten ser to jeszcze w dodatku to cholernie śmierdzi.Zaraziła mnie tym dziewczyna,ponieważ brała jakies antybiotyki i po tym jej wyskoczyła jakaś grzybica.Ale ona wyleczyła tą mascia clotromazolin czy jakoś tak a ja smarowałem tym i nic nie pomaga.Nie wiem czy skóra na penisie ma być naciągnieta czy może ma być odkryty żołądź podczas stosowania tej maści.Straszne to jest i chciałbym się tego jak najszybciej pozbyć ale nie wiem jak*/ Pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Od jakiegoś czasu na żołędziu mam biały nalot który przy myciu skleja się w grudki - wygląda to jak starta gumka do mazania. Myję penisa 3 do 5 razy dziennie aby się tego pozbyć ale to nie pomaga. Kilka razy zastosowałem krem i też nic. Sporo czasu wcześniej doszło do zbliżenia z kobietą bez zabezpieczenia. Nie wiem czy jest to jakaś choroba przenoszona drogą płciową? Jak się tego pozbyć? Tylko nie mówcie że tu chodzi o higienę bo akurat ją stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam tez białe plamki** (swędzą) myje się 2 razy dziennie bardzo dokładnie pojawiły mi się plamki dużo wcześniej niz odbyłem stosunek czym to może być spowodowane?? i jak to leczyć... Nie wiem czy wy tez no ale cykam dupe się zapytać o to ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jebałem jakiegoś paszteta po trzech tygodniach wyskoczyło jakieś gówno . Po tygodniu znikło ,a w zamian zostały białe , czerwonawe plamki i przykry zapach. Bylem u Dermatologa ale Ona powiedziała , że wszystko jest ok. Jak się pogorszy albo mi to nie zniknie to suke podam nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno powiedzieć. Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do dermatologa. Może to jakieś rzeczywiście odbarwienia, a może jakieś zmiany grzybicze. Dermatolog po obejrzeniu zmian wyjaśni czym one mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam 23 lat, i nie wiem jak zauważyć Białe plamkiProsaki. Czy można je zauważyć jak penis jest mokry od moczu czy suchy po. I czy to jest śmiertelne. Bardzo bym to chciał usunąć. Kompie się co dziennie ale nie wiem czy to coś da...? Pomocy.): A może ograniczę spermę i nie pozwolę małemu stanąć? - wtedy może będzie ok. (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość makiton

Tez mialem problem z tym bialym nalotem na penisie i przyznam ze powraca on co jakis czas, jedyna maść ktora pomagala to Fluracin N , jeszcze dobrym sposobem jest po kazdym myciu, sikaniu, itd. sciagnac napletek i wietrzyc żołądź zeby nie bylo wilgoci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą białą kropkę na wędzidełku na jego górnej stronie lekko z boku, tuż przy żołędzi, wędzidełko przy żołędzi w stanie spoczynku jest skrzywione. Nie rozciągałem go do końca by sprawdzić czy wszystko ok, gdyż ostatnio próbowałem ćwiczyć by zniwelować stulejkę, lecz chyba za mocno pociągnąłem i nie wiem czy to nie wynik naderwania takie skrzywienie i ta biała kropka. Podczas naciągania nie było żadnej krwi, jedynie bardzo bardzo delikatne pieczenie po tym fakcie przez parę dni. Co to ta biała kropka i czy takie skrzywienie to normalne (czy można naderwać wędzidełko bez upływu krwi?) Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem lecz kropki te nie śmierdzą oraz nie swędzą , mam 14 lat i chyba pójdę z tym do dermatologa bo się boję żę może się przerodzić z coś po ważniejszego . Jak się tego pozbęde to tu napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 lat i ten ser ale da sie go zmyć ale mnie martwi to ze mi sie skura jakby skurczyła przy żołedziu i boli jak ja sciągam . a wszystko zaczeło sie po pierwszym stosunku . dajcie jakąś rade co robić . z góry dziękuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×