Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek na dziąśle bolący przy dotyku


Gość Milena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Bardzo proszę o poradę. Od kilku dni mam mały,twardy guzik. Znajduje się na dolnym dziąśle tuż za dolną jedynka od wewnątrz obok wędzidełka języka. (Nie na dnie jamy ustnej tylko na dziąśle zaraz za zębami obok czubka tego wędzidełka) Na początku wyczułam coś maleńkiego i nie wiele myśląc przycisnęłam to. Lekko napuchło to miejsce ale następnego dnia został tylko mały (ok 4 mm), bardzo twardy guzik,bolący przy dotyku. Nie ma żadnego zaczerwienienia, obrzęku ani ropy. Co to może być? Do jakiego lekarza najlepiej się z tym zgłosić? Martwię się, że to coś groźnego. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Dowiedziałem się, że to przejściowy stan zapalny, który pojawia się czasem w skutek np. skaleczenia dziąsła twardą szczotką i dostania się do niego podrażniającego pożywienia, czy innych tego typu czynników. Powinien zniknąć za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabrysia

ja mam coś takiego kilka twardych guzków na dziąśle dwa po jedynkami od wewnątrz bolą przy ucisku i się ruszają , nie wiem co to moja dentystka stwierdzila że to zatkany przewód ślinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Quinandmin

Tez man coc takiego taka kulka na gornej czesci pomiwdzy 1 a 2 na dziasle Boli jak dotykam ale mocno nieboli trochce wyzej jak to przycisne to boli I jest takie twarde Bo to na dziasle &#128521* a jak nizej to boli mniej I mocniej woke noe przyciskac Bo wstalam przed chwila I dotknelam warga I poszlam do lusterka nikomu nie powiedzialam Bo sie boje a do dentysty nie chce isc &#128531* skoro na lakierowanie sie boje isc mam 11 lat inaprawde sie boje czy to he*s powazne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zalamanas

Hejka ja mam Tez guzek na dziasle. Mialam leczony ząb jedynkę najpierw normalnie później kanalalowo. Potem zrobili zdjęcie rtg. Trzech dentystów mówią że zdjęcie ok i nic mi nie zrobią z tym zebem. Mialam torbiel w zatoce i operacje i usunęli mi 4zeby masakra. I CO znów mam jedynkę wyrywać. MIESZKAM W Anglii ale polecę do Polski na TOMOGRAFIE.Juz mam dość nie rozumiem o co tu chodzi. A LARYNGOLOG TUTAJ mówi że nie mam kości ale tam gdzie zatoka. Czy jedno ma związek z drugim nie wiem. ALE WIEM ŻE TORBIEL ZATOKI SZCZEKOWEJ POPSUŁ MI ZĘBY I KOŚĆ SZCZĘKI MASAKRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×