Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Palące bóle kręgosłupa promieniujące do żeber


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Dwa lata temu miałam robione cesarskie cięcie. Po niecałym roku zaczęłam odczuwac bardzo silne bóle całego kręgosłupa, które trwały nawet kilkanascie godzin. Tabletki i zastrzyki przecibólowe nie pomogły. Przy tych bólach prawie zawsze wymiotowałam. Bóle ustały na 7 miesiecy. Niestety znowu wróciły jesienia tego roku jest to bardzo silny ból tak silny, ze nie jestem w stanie nic robic. W pecherzyku zółciowym mam bardzo liczne złogi i wybieram sie na operacje do tej pory myślałam, ze to kolka żółciowa, ale nie boli mnie brzuch i przy badaniu jest miekki wiec odpada. Ból czesto dopada mnie o 2-3 w nocy jest palacy i promieniuje do żeber. Zastanawiam sie czy ból moze pochodzic od kregosłupa? Moze to przez znieczulenie w kręgosłup (przed ciaza nie miałam takich dolegliwosci). Czy to moze byc przez kamienie w pecherzyku, czy moze to byc na tle nerwowym? Bardzo prosze o odp., bo ciezko mi sie z tym zyje. Dodam, ze bóle nie towarzysza mi na co dzien wystepuja raz w tygodniu czasem raz na dwa tygodnie, a czasem dwa razy w tygodniu. Zdjecie kregosłupa b/z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RTG kręgosłupa wyszło bez patologii wątpię, że bóle są związane z kręgosłupem. Czasami bóle w przypadku objawowej kamicy pęcherzyka żółciowego lokują się właśnie w plecach, po prawej stronie, z promieniowaniem do okolicy żeber i podżebrowej prawej. Oczywiście dość często połączone są z wymiotami. Radziłbym jednak wykonać kontrolną gastroskopię, gdyż takie dolegliwości mogą być także spowodowane stanem zapalnym lub owrzodzeniem w zakresie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy. Po wykluczeniu schorzeń żołądka bądź dwunastnicy na pewno należy usunąć pęcherzyk żółciowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×