Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany guzkowo włókniste na płucach


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

W badaniu RTG płuc stwierdzono u mnie drobne zmiany guzkowo-włókniste na płucach. Następnie robiłam tomografie komputerową klatki piersiowej i oto wynik: Przyopłucnowy guzek 3mm w szczycie płuca lewego i guzek 4mm w segmencie 2 lewym. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Drzewo oskrzelowe w normie. Jamy opłucnowe wolne. Węzły chłonne śródpiersia i wnęk niepowiększone. Kości bez zmian naciekowych. Wnioski: prawdopodobnie łagodne zmiany drobno-guzkowe w płucu lewym. martwi mnie to. Czy to coś groźnego? Czy musze obawiac się raka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

A czy można to wiązać z Chorobą Hashimoto, którą zdiagnozowano u mnie kilka lat temu. Na tarczyce choruje juz dość długo. Najpierw była ona obojetna, z licznymi guzkami. Po operacji odrosła nadal jest guzkowata i przekształciła się w niedoczynność tarczycy i w Chorobe Hashimoto. Chce dodać, że cały czas jestem pod kontrola endokrynologa, biore leki (Eutyrox w okreslonych dawkach). Nie ma wskazań do kolejnej operacji. Guzki sa bardzo małe i nic sie z nimi nie dzieje. Tak przynajmniej twierdzi lekarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Stapler dziękuje bardzo za rzeczowe odpowiedzi. Oczywiście, że skonsultuje to wszystko z lekarzem. Co nie zmienia faktu, że troche się martwie tymi wynikami. Ale mam nadzieje, że jest jak mówisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tata jest chory od 3 tygodni.... silny kaszel ...leczony antybiotykami i nie pomogło zbyt bardzo. Choroba niby przechodzi i znowu wraca. Na zdjęciu RTG stwierdzone liczne guzki włókniste. Co to oznacza? W rodzinie wystapowała ostatnio gruźlica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×