Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drugi raz zapalenie wyrostka robaczkowego?


Gość Milena Traczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

To może być niedrożność jelit. Najlepiej udać się do lekarza, który Panią zbada. Bez badania truno ocenić co jest przyczyną. Skoro wyrostek jest wycięty nie może być przyczyną. Mogły w tym miejscu powstać zrosty, które doprowadziły do niedrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niedrożność leczy się operacyjnie, a często niedrożność spowodowana jest zrostami we wnętrzu jamy brzusznej. Im więcej interwencji w jamie brzusznej tym więcej powstaje zrostów. Dlatego otwieranie samej jamy brzusznej celem oceny czy są tam zrosty jest błędem. Jedynie, gdy wystąpi niedrożność to w ostateczności leczy się ją operacyjnie. Można ewentualnie w przypadku objawów związanych ze zrostami w jamie brzusznej zastosować leki regulujące prace jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle w miejscu usuniętego wyrostka robaczkowego przychodzące falami co 15-20 minut na przemian z wymiotami to specyficzne objawy zrostów pooperacyjnych po usunięciu wyrostka robaczkowego. Taką niedrożność jelit usuwa się operacyjnie, należy więc jak najszybciej zgłosić się do lekarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nikt taki *3

mam pytanie miałam usuwany wyrostek w wieku 10 lub 11 lat. Dzisiaj męczy mnie mocny ból który się nasila tzn. boli mnie po prawej stronie na dole (tam gdzie miałam zresztą wyrostek ) i czasami podbrzusze i okolcie pępka ( ale to rzadko ) oraz dokuczają mi mdłości moje pytanie jest takie czy mam się udać z tym do lekarza ( brałam 2 tabletki nospy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Wiktoria

Witam, od kilku dni bardzo bola mnie nerki w okolice lewej pachwiny. Bol pachwiny pojawia sie często najczesniej przy podnoszenu nogi i spinania miesni do tego kreci mi sie w glowie. Wyrostek mialam kilka lat temu tak jak przepuklinę pępkową. Badania na nerki wszystkie miałam pozytywne. Co mam zrobic w takim przypadku? skończyłam 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×