Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra przy dotyku po wazektomii


Gość Greg

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2 tygodni po zabiegu wazektomii - nasieniowody zostały przecięte metodą bezskalpelową, a potem zabezpieczone bezszwowo (metodą *na gorąco*). Kilka dni temu zaczęło mnie pobolewać delikatnie prawe jadro (w górnej części przy pachwinie) i sama pachwina w tej okolicy. Ból jest delikatny i odczuwalny tylko w czasie dotykania - poza tym go nie czuję. Nie widzę też zmian kolorystycznych czy np. obrzęku. Również w czasie pierwszej erekcji wszystko było ok. Czy to normalny ból pooperacyjny, czy tez muszą coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wazektomie 10 miesiecy temu. To bylo jedno jądro (prawe) lewe zostało usunięte. Była ona przeprowadzona techniką bezskalpelową, fratment okolo 3cm nasieniowodu został wycięty a końce zszyte nićmi chirurgicznymi. Mnie prawie nie bolalo. Ból i to niezbyt duży byl zaraz po zabiegu i następnego dnia. Od drugiego dnia byl już raczej dyskomfort powyźej jądra, który z każdym następnym dniem malał. Po szesciu dniach spokojnie moglem siąść na rower i przejechać 30km po szosie (uprawiam wyczynowo tą dyscyplinę sportu). Po 7 dniach jakikolwiek dyskomfort zniknął calkowicie i nigdy nie powrócił. Teraz czuje sie też znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość po zabiegu

witam,jestem piec dni po zabiegu i zaczyna mnie bolec podbrzusze i prawa strona okolic pachwiny wczesniej bylo ok ,wiekszosc czasu leze odpoczywam,nic nie dzwigam czy to normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja już prawie 3.5 roku po zabiegu i jest super.Zaraz po zabiegu trochę pobolewało ale po kilku tyg.już tylko przyjemność.Pamiętajcie o zrobieniu badania kontrolnego nasienia. Ja po 2 tyg. po zabiegu miałem jeszcze kilku gości nieproszonych. ale teraz jest czysto. Polecam na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ciężko powiedzieć jestem 2dni po zabiegu Dyskomfort jest. Dziwne uczucie od jednego jądra w strone podbrzusza uczucie porównywalne jak by lekki ucisk na jądro i ból promieniujący w podbrzusze. W 1dzien jedna strona w drugi obie momentem. Postaram się opisać dalej . Pozdrawiam. Generalnie dla zdecydowanych Po zabiegu dostałem 5 bonów zniżkowych 200 złotowych. Jeszcze nie dzwoniłem się dowiedzieć na jakiej zasadzie ale. Szkoda że ja takiego nie dorwałem od kogoś zwróciła by mi się podróż i obiad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam U mnie mija tydzień od zabiegu i boli mnie z lewej strony nad jądrem z lewej strony moszny, ból jest dość wyraźny jak dotykam i przy wzwodzie odczuwam jak by kłucie. Czy to jest normalne? Trochę się tym martwię. W ciągu dnia raczej mi to nie przeszkadza choć w dalszym ciągu odczuwam dyskomfort. Proszę o wasze spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja robiłem zabieg w Irlandii gdzie mieszkam od kilku lat. Tutaj zabieg jest darmowy. Ale do rzeczy, trzy tygodnie po zabiegu i czuję cały czas tak jakby ktoś lekko ściskał jądra. Nie jest to cały czas tak samo odczuwalne, nie przeszkadza mi to w niczym ale czuję. Mam nadzieję że minie całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 lat po wazektomi i od jakiś 2 lat mam ciągle bóle lewego jądra i nasieniowodu. Moje jądra są bardzo wrażliwe na dotyk wręcz bolą przy lekkim dotyku. W lewym jądrze pojawiły się zwapnienia. Kilka razy miałem już zapalenie prostaty z niewiadomych przyczyn oraz bóle w okolicy jąder i odbytu .. zaczynam myśleć ze to jednak nie była słuszna decyzja. Szukam konkretnego lekarza który zadecyduje co dalej .. jednak pewnie bez kolejnych wysokich kosztów i bólu się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SomeGreyBloke

Jedyne co to odwracać jak najszybciej. Popatrzcie się na fora postvasecomypain.org

Miałem odwróconą wasektomie parę dni temu bo żyć sie nie dało i jak do tej pory jeszcze się goje. Najgorsza decyzja mojego życia, niektórzy faceci mają problemy po 10 i nawet 20 latach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam po mojej wazektomi minol 1.5 roku mialem 3 razy stan zapalny jąder wciąż mam be jądra a tu w UK twierdza ze wszystko ok nawet pi zeszlotygodniowej  skanuje usg powiedzieli ze czasem tak bywa ale jest ok co mam zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Witam 

Teraz, Gość Krzysztof napisał:

Witam po mojej wazektomi minol 1.5 roku mialem 3 razy stan zapalny jąder wciąż mam be jądra a tu w UK twierdza ze wszystko ok nawet pi zeszlotygodniowej  skanuje usg powiedzieli ze czasem tak bywa ale jest ok co mam zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×