Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji przepukliny pachwinowej u nastolatka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat (za pół roku 18), przepuklinę miałem w dzieciństwie ale później jakoś tak przed 4 laty przepuklina znikła, pół roku temu pojawiła się na nowo. Od tego czasu tata miał operację na przepuklinę i pierwsze bałem się o to czy poddać się operacji ale doszedłem do wniosku że operacje są od ludzi dla ludzi i teraz jestem na 80% zdecydowany na operację. Mam parę pytań z tym związanych a mianowicie: Przez ile dni po operacji przy moim wieku przepuklina będzie dawała o sobie znać przy kichnięciu, kaszlnięciu itp. (wiem że przez jakieś 3 dni będzie bolała bez przerwy i że będę musiał łykać przeciwbólowe)? Jak długo będzie trwał czas rekonwalescencji i po jakim czasie wrócę do pełnego zdrowia? Czy później będę mógł zacząć uprawiać wszelakie sporty? Czy mogę liczyć na operację z użyciem siatki i czy prawdą jest że po operacji można na drugi dzień iść do domu (słyszałem też opinie że można iść do domu zaraz po operacji jednak w to nie wierzę). Ogólnie strasznie się boję tej operacji bo nie wiem ile będzie trwała hospitalizacja i nie wiem co mnie czeka po niej. Czy moje obawy są trafne czy tylko strach ma ciężkie oczy? Aha i najważniejsze czy to że zdarzało mi się palić papierosy na jakiś imprezach (dość często) ma jakiś wpływ na operację i jej przebieg i czy będę o to pytany? P.S. Na operację zdecydowałem się gdyż doszedłem do wniosku że trzeba zadbać o swoją przyszłość i jak najszybciej się pozbyć tej dolegliwośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×