Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz żołądka z przerzutami na wątrobę


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.. mam 17 lat. Wczoraj dowiedziałam się, że moja mama ma guza na żołądku 10 cm z przerzutami na wątrobę.. Zaczęło się tak. mama przez 2 miesiące mało bardzo jadła, albo to co zjadła to zwymiotowała.. Poszła do lekarza, lekarz wysłał ją na podstawowe badania. badania nic nie wykazały. wszystko jest dobrze itd. przepisał jej jakieś leki na niestrawność i na wzdęcia i to wszystko. Po kolejnym miesiącu mama była bardzo słaba i poszła znowu do niego.. skierował ją do powiatowego szpitala internistycznego. W szpitalu zobaczyli ją lekarze i powiedzieli, że to nie jest nic z ich oddziałem związane i że po prostu to wrzody czy coś takiego.do tego pobrali jej coś ze żołądka i powiedzieli że wyniki przyjdą za 2 tyg. Trzy dni przed wyjściem zrobili Jej USG. Lekarz robiący jej to badanie powiedział Jej że jest w złym stanie. Mama mi nic nie chciała powiedzieć. W dzień wyjścia mamy ze szpitala (wczoraj) zadzwonili do mojej sasiadki, że ordynator chce pilnie skontaktować się ze mną. wystraszyłam się.. Od razu zadzwoniłam do mamy co sie dzieję. Ona że nic i że wszysto jest w porządku. Domyśliłam się, że nie powiedzieli mamie że chcą się ze mną skontaktować. Poszłam wieć do P. Doktor. Poinformowała mnie, że mama ma guza na żołądku 10 cm z przerzutami na wątrobę.. Powiedziała również, że nie są pewni dokładnie jak duże są przerzuty i po badaniu, które przyjdzie za 2 tyg wszystko powiedzą i musi jechać do Wrocławia na onkologie z tymi wynikami i wypisiem i lekarz wszystko zadecyduje. Ale ja nie mogę tyle czekać. Chciałabym się zapytać czy jest szansa żeby to wszystko można byłi usunąć? czy wyjdzie z tego? szukałam wszedzie dzisiaj jakiś stron ale tylko waszą znalałam.. Prosze o szybką odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie będzie bardzo, ale to bardzo trudne, chemioterapia, operacja. Chorą czeka duże cierpienie. Trudno teraz wyrokować, ale trzeba brać pod uwagę najgorsze. Jest to jednak choroba śmiertelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale czy guz da się usunąć wraz z żołądkiem może dopiero okazać się w czasie samej operacji. Niestety, ale przerzuty do wątroby już świadczą o nie radykalności samego zabiegu nawet jeśli uda się usunąć guz wraz z żołądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobną sytuację z Tatą. Od jakiegoś czasu narzekał na silne bóle brzucha co zjadł to zwymiotował, bardzo schudł. Był u lekarza rodzinnego otrzymał skierowanie na gastroskopie. po gastroskopii wykryli u niego guz żołądka z przerzutami na wątrobę i pobrali u niego wycinki z nacieku i na wyniki czekaliśmy ponad dwa tygodnie oraz zlecili dalsze leczenie w poradni onkologicznej. Z wyników badań stwierdzono że Utkania nowotworowego w pobranym materiale nie ujawniono po czym lekarz w poradni nie zlecił dalszego leczenia. po kilku dniach sytuacja sie pogorszyła i z powrotem trafił do szpitala. W szpitalu stwierdzono u Taty anemię i śmiertelną chorobe nowotworową. obecnie podają mu kroplówki i przyklejają plaster na uśnieżenie bólu co trzy doby i zalecili diete w postaci kleików. W rozmowie z lekarzami usłyszeliśmy że nic już nie mogą zrobić i czeka go śmierć w cierpieniach. Czy naprawde nie ma już pomocy prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×