Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to rak? powiększona wątroba, powietrze w jelitach, ranki wrzodowe dwunastnicy


Gość MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Moje objawy to ból od 9 miesiecy prawa strona pod żebrami stały tępy promieniuje do prawej łopatki wzdecia sluz w stolcu - świąd skóry ból w okolicach pępka Robiłem usg niedawno doktor powiedział ze watroba jest powiekszona i powietrze w jelitach.. alt watroba 260 rok temu robiłem gastroskopie powiedzieli ze dwunastnica ma małe ranki powrzodowe.. jesli ktos moze mi pomóc to bardzo PROSZE MOZE KTOS MIAŁ PODOBNE OBJAWY..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powiększona wątroba i ból w tej okolicy mogą wskazywać np. na zakażenie wirusem hepatotropowym (HBV, HCV) wtedy dobrze zrobić badania serologiczne, świąd skóry wynika prawopodobnie z wysokiego poziomu kwasów żółciowych we krwi. Ponadto pierwotna marskość żółciowa wątroby, stłuszczenie wątroby, zapalenie wątroby. Rak jest w usg zmianą ogniskową, o innej echogeniczności niż pozostały miąższ wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haemophilus dzieki za odpowiedz Robiłem test na wzw tybu b jest ujemny skora swedzi ze nie daje rady bola mnie plecy ten ból promieniuje od łopatki w doł jak by jakies sciegno sie rozrywało dotego ból pod ostatnim żebrem prawa strona nawet jak ucisne mocniej Kosc zebrowa to boli mocniej Sam juz nie wiem co robic lekarze jakos nie moga zdiagnozowac mojej Choroby a ja juz nie daje rady.. dziekuje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy ktoś sugerował zrobienie tomografii komputerowej z podaniem środka kontrasotowego lub rezonans? Badania te uwidaczniają zmiany nie widoczne w usg. Najlepiej poprosić o skierowanie, prywatnie takie badanie kosztować może 400-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie proponował a jak sam pytałem to patrzeli jak bym był jakis umysłowy Doktor powiedział i to nie jeden od rodzinnego poczawszy nie chudnie Pan to wszystko jest ok moze to stres.. robia ze mnie Warjata..cóz przyjdzie mi zapewne umierac w Cierpieniu bo nikt nie potrafi nie chce mi pomoc nawet jak prosiłem o skierowanie na przeswietlenie klatki piersiowej to nie dostałem... szkoda pisac.. a najciekawsze jesto ze miszkam w Niemczech a mowia ze na zachodzie jest dobra opieka.. !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paracetamol! jest go pelno i w uk!! Kolego Max. Ja juz od kilku lat mam zupelnie takie same objawy jak ty. W wieku 8 lat przeszedlem zoltaczke pokarmowa. W wieku dojzewania jak i po nim nie stronilem od alkoholu a piszac dokladniej pilem sporo. Mialem USG,gastroskopie (2 razy) i dokladne badania krwi. Nic nie wyszlo. Wydaje mi sie ze lekarka jeszcze raz mnie zobaczy to oskarzy mnie o molestowanie i wysle do jakiegos zakladu zamknietego. teraz jade do Polski na dwa tygodnie i zamierzam siedziec tak dlugo w jakiejs przychodni az mi w koncu cos zdiagnozuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość człówiek

To, co czytam o leczeniu na zachodzie jest przerażajace. Ale uwaga na polskich lekarzy mają też wytyczne i przepisy, ktore ich chronią i wcale nie są lepsi. Jednym słowem hasło *wykańczac* ludzi. jest aktualne. A co do marskości ,to jest rada - rozpuścic miód w soku z cytryny ,by uzyskac płynną wodnistą konsystencję- pic 2 razy dziennie po pół szklanki. Bezpieczne i sprawdzone są leki homeopatyczne ja używam krople Dr RECKWEGA na schorzenie wątroby i pęcherzyka żółciowego- R7 -żółciopędne i przy kolkach wątrobowych. R37- kolki brzuszne z wiatrami i kolki jelitowe jako środek dodatkowy przy kolce żółciowej i R1 przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego. Życzę wszystkim chorym dużo zdrowia,bo wiem co to jest cierpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sowa11111

Szanowny Panie....Proszę jak najszypciej skontaktować się z lekarzem hepatologiem.Watroba z reguły nie boli....ale jak juz boli, to tylko wizyta u specjalisty , choćby nawet prywatnie!!!! Ja sam jestem pożółtaczce *B*, mam *C*, stłuszczenie, oraz naczyniaka wątroby....i ważę 100 kilogramów!!!!Tak więc pisanie o chudnięciu mija się z postawioną diagnozą, nie każdy chudnie.... *alaty* również nie są w 100% odzwierciedleniem pracy watroby!!!! Jeśli wątroba szwankuje, zaczyna się także problem z trójglicerydami, gospodarka lipidami zaczyna wariować. Po pewnym czasie łatwo można wejść w *posiadanie* cukrzycy( ja mam), Nie wiem skąd przyjacielu jesteś, ale mogę podać namiary na wspaniałych hepatologów, w Gliwicach i Raciborzu, dzięki nim ciągnę jakoś do przodu, mimo przybywających schorzeń (gruczolak nadnercza+ nadciśnienie) Reasumując... *rwij* gościu do hepatologa, bo wątrobę można uratować, tylko trzeba się spieszyć, natomiast przepisywane różne leki na *odczepnego* nawet paracetamol, wyrządzają wątrobie bardzo duże szkody.....wątroba nie lubi chemii!!!! Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×