Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie fałdy po ciąży... Nie wiem czy wczesniej byly hemoroidy, tak niby diagnozowali, ale wydaje mi sie, ze od razu fałdy... Coś okropnego, no i moze nawrócić... Ja drugi raz tego nie zniosę w każdym razie (zabiegów) Tak, dokładnie, zamiast inwestować w twarz :-) Ile jestes po zabiegu? Po wycinaniu to ja po ok tygodniu byłam wygojona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, tez bardzo boję sie nawrotów :( dlatego tak dbam teraz, ale ciąża jeszcze przede mną więc wszystko sie może zdarzyć */, chociaz pewnie główny wpływ ma poród naturalny... swoją drogą ciekawe czy wiele z Pań się zmaga z tym problemem jestem wlasnie tydzień po wycięciu - jest już ok (zresztą b.szybko bylo), tylko bolesne przy dotyku jeszcze. nie jest idealnie jak przed, ale nie mogę narzekać. obserwuję ten maly fałdzik i chyba juz tak zostanie, bo nie boli. usunę go jeszcze za jakis czas, bo na razie chcę odpocząć od tego stresu. nie wiem ska sie wziął bo wczesniejgo nie mialam. chcialabym już przestać skupiać sie na tej części ciala :) a jak Ty się czujesz - mam nadzieję, że problem po wycięciu dokucza coraz mniej |(b. wspoczuję tej szczeliny) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIEZKO raczej juz nie wybieram się na kontrolę, musialabym znowu płacić... wszystko jest ok, a nowy jakoś zniosę, może usunę za kilka mies - jak odpocznę od tych zabiegów i ciągłego sprawdzania czy wszystko jest tam dobrze...wydaję mi się, że trochę powiększony hemoroid i robi się fałd */ kurczę, cesarka- łudziłam się ze po cesarce nie bedzie tak źle (bo głownie po naturalnym jest nieciekawie z tymi okolicami)... musialaś sporo przecierpieć - podziwiam i fajnie ze masz to juz prawie za sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘŻKO chcialam zapytać, jesli nie sprawi to problemu, jak to sie stalo ze powstała u Ciebie szczelina? to jest widoczne czy wewnątrz i odczuwa sie tylko ból? dzisiaj caly dzień dziwnie pobolewa mnie miejsce usunięcia i znowu mam stres...dziwne mysli przychodzą do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest wewnątrz, ale sa chyba takie widoczne na zewnątrz. Ja fałdy miałam duze i dookoła, ich usunięcie spowodowało zwężenie odbytu i przez to podczas wizyty w łazience po prostu pękła skóra. Koszmarnie zle sie to leczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) dzieki za odzew... na szczęscie jest ok - po prostu jeszcze rany mocno dawaly o sobie znać, ciagnęły i byla spora opuchlizna - jednak leczy się ok 2 tyg (ja juz myslalam ze po tyg jest ok ale jednak nie bylo). szwów lekarz mi nie zakładał - jestem zadowolona z tego powodu bo wygoilo sie bez problemu (ponoć mogłoby dojść do zakarzenia rany po wyproznianiu). ty usuwałaś każdorazowo u innego lekarza? co jaki czas szłaś na nast wycięcie? juz swoje przeszłaś z tą okolicą i mam nadzieję, że powoli zaczynasz się cieszyć tym jak jest po zabiegach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiegi miałam około co miesiąc... Masakra, szwy ściągane po pierwszych dwóch zabiegach... Ból nie do opisania... Po trzecim laserowym rozpuściły sie same... Bosko nie jest, ale dramatu na razie tez nie ma... A wizualnie bez porównania *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jakaś skłonność, czy właśnie z powodu hemoroidów (ale nie mialas usuwanych i teraz masz spokoj).... a lekarz jak to tlumaczy? gdzies czytalam, że raz usunięta fałda nie powinna powrocić.... sama się zastanawiam nad tym jak będzie gdy zajdę w ciążę i łudziłam się, że jesli poród bylby przez cc to wtedy wysiłek w tej czesci ciala jest nieporównywalny, więc i hemoroidy raczej nie grożą w takim duzym stopniu, a Ty piszesz, że wlasnie mialas cc. z zakładaniem szwów widzę tez jest wiele teorii i różnie lekarze działaja...ja nie mialam i wszystko jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz ok 17 dni po usunięciu fałd... czy normalnym jest, że co jakiś czas czuję ciągnięcie i dyskomfort a czasem nawet delikatne swędzenie w tamtych rejonach? mam nadzieję, że to minie a miejsce jednak wciąz się goi (mimo ze na zew nie widać juz żadnych ranek ani zaczerwienień) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda jest coraz lepiej - nie wiem dlaczego spodziewalam się, że rany powinny sie tak szybko wygoić, chyba dlatego ze zewnetrzenie wszystko wygladalo bardzo dobrze, nie bylo sladu... goi sie miesiąc a pewnie i po tym czasie może być od czasu do czasu odczuwalny jakis dyskomfort...także moze nasze wypowiedzi komuś pomogą kto jest po, bo ja nie wiedziałam czego sie spodziewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam jedną wieksza i dwie małe - usunięte podczas 1 zabiegu. mam jeszcze jedną malutką fałdę, ale chyba na razie sobie daruję jej usuwanie. usunęłam bo bardzo przeszkadzały mi estetycznie i bałam się zeby w przyszłosci nie bylo gorzej...teraz wyglada to bez porównania. u mnie to efekt hemoroidow (małych, ale jednak spowodowały powstanie fałd). ból po usunięciu zerowy w porównaniu do bólu przy założonych gumkach na hem (na szczęscie trwał równo 24h). liczyłam na to ze juz raz usuniete fałdy nie powrócą, ale pisałaś, że lekarz stwierdził, że jednak moga znowu sie pojawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już 3 miesiące po usunięciu hemoroidy zewnętrznych i anoderma ale czuję sie znowu gorzej piecze i swedzi . Stosuję maść proktis M ale nie pomaga.Może ktoś mi napiszę co stosował aby zagilo się do końca.Dalej wystaje mi skóra, która wyszła po pierwszym załatwieniu się po zabiegu c hirurgicznym. Moj lekarz twierdzi że tak ma byc ale ja już przestaję w to wierzyć. Napiszcie,czy macie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, wyszła skóra ta ktora miala zostać usunięta czy w innym miejscu? 3 mies to dosyć długi okres, ale wydaję mi się, że to miejsce jest tak tkliwe że może dawać jeszcze o sobie znać rana... zastosowano u Ciebie laser czy chirurgiczne wycięcie? ja miałam usuwane 2 fałdy ok 2 mies temu i mogę powiedzieć, że jest wygojone, ale np gdy dotknę tych miejsc podczas kąpieli, to są nadal trochę tkliwe... a ty mialaś hem usuwanego więc ma prawo nadal boleć. poza tym tez wyszla mi nowa fałdka po zabiegu... nie mam pojecia od czego, myśle że od opuchlizny albo zastrzyku. jest mala ale pewnie w przyszlosci tez ją usunę...*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze ja dołączę do wątku. Miałam zabieg chirurgiczny 3 doby temu. Zabieg był połączony z innym zabiegiem w tych okolicach i wszystko pięknie wygląda. Nie ma obrzęków . Niestety po usunięciu fałdu mam guza , obrzęk, bąbla czy jak mam TO nazwać. Jest wielkości wiśni . Z tego co czytałam we wcześniejszych komentarzach jest to normalne. Mam nadzieję..... zastanawiam się tylko kiedy to COŚ się wchłonie bo wygląda okropnie. Jak jakaś narośl. Jeśli chodzi o ból jestem na tabletkach i nie boli. Kiedy ich działanie mija ból powraca....kolejna noc przede mną - zbaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×