Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

ale jestem tu aktywna - moj 3 wpis pod rząd *) ona27 czy ten twoj *nieproszony fałdzik* byl siny? zauwazylam u siebie sina bolesna gulkę w poblizu tych usunietych. w ogole od znieczulenia mam fioletowe slady... chyba jestem niecierpliwa bo zaczynam sie tym wszystkim stresowac... 3 tyg temu mialam zakladana gumke na hemoroida i mam nadzieje, że ta gulka to nie jest ten hemoroid (chyba, że to normalny objaw po tym zabiegu i tez tak dlugo sie goi) *///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włąsnie brałam kąpiel i znowu jestem czym przerażona!!! mam wannę wiec jak to wannie różne pozycje sie przybiera chociaż być może to nie wina pozycji a.. ciepłej/gorącej wody ponieważ zauważyłam że właśnie podczas kąpieli noi jak wyszłam z wanny ta rana mi napuchła i zrobił sie włąsnie taki bąbel!!.. noo jakaś masakra... być może to jest taki odruch obronny tej rany ale już sama nie wiem co o tym myśleć.. Tak w ogóle dzięki za rade wprowadzę ten olej kokosowy *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do twojego gojenia , ty jeszcze masz czas na to *) świeżą rane masz więc jeszcze musisz troszke poczeakać .. a ja dziś mija 16 dzień no okej nie boli opuchlizna zmiejszyła się ale ja naprawde widzę jakby dalej cos tam wsytawało noi teraz jeszcze ta reakcja po kąpieli.. Nie wiem ale mam wrażenie że on wyciął kurde za mało tego!!! dlatego to cos wystaje dalej i dlatego mi to puchnie podczas kąpieli.. może już świruje ale 16 dni... zero bólu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze też czytałam że do 6 tygodni ale tutaj czytałam że nie które dziewczyny juz po miesiącu miały wszystko zagojone ... Oby nie wyszło że ten lekarz spartolił to , bo nawet nie wiem czy poprawa byłaby darmowa, zreszta okej nie pisze jak będę na kontroli wtedy sie dowiem wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja smarowałam unigel nie wiem czy to coś daje bo jak widzisz goi się tak sobie no chyba że on spartolił na prawdę i to co jest juz zostanie to mogłabym powiedzieć że pomogło w wygojeniu.. eehh już sama nie wiem co o tym myśleć mam wrażenie że zapłaciłam chciałam zrobić coś dla siebie a patrząc na to mam wrażenie że coś tam wyciął ale dalej cos jest wiec problem jak był tak jest tylko kasa zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASKA , właśnie szkoda że żadna z dziewczyn która już dawno jest po nie wróciła tu aby napisać , pochwalić się, co niektóre zaczęły ten temat a jak już były po zabiegu po prostu po znikały, nie dzieląc się swoimi doświadczeniami noi czy tak naprawdę zniknęły ich fałdki na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona27 fajnie ze odpisalas... ja wlasnie mam podobnie - mam 2 malutkie fałdki w miejscu innym niz tamte usuniete i wlasnie po kapieli (czyli wieczorem) robia sie nabrzmiale */ nie wiem juz nic... u Ciebie jest to w tym samym miejscu co ten kawalek wyciety? u mnie sie goi ale juz boli coraz mniej zreszta tak tu wszyscy straszyli a bol byl minimalny. wczoraj mialam jakis kryzys jak spojrzalam i zob te 2 gulki, bo wydalam na to sporo pieniedzy, tyle nerwów, ciagle to sprawdzam */, a widzę ze jeszcze chyba bede muslala pojsc to wyciac skoro w ciagu dnia sa ok a wieczorem puchną - masakra po prostu... mam jakas obsesje, boje sie jak to bedzie jak zajdę w ciąze - czy znowu sie nie odnowi. Niby to tylko tyłek ale jednak nie wyobrazam sobie tam miec niewiadomo czego */// ciesz sie ze mialas 1 faldkę! *) napisz czy ta skora u Ciebie jest w tym samym miejscu co usuwał???? kilka kobiet pisalo, że mialy jakies gulki po laserze a potem znikneło - dziwne zjawisko... daj znac co i jak i kiedy masz kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada juz naprawdę ok, co prawda ten zabieg laserem wyszedł najgorzej, ale w porównaniu do tego co było to jest pięknie. Komfort, higiena U mnie lekarz niestety chyba wyciął za dużo i wszystko jest ściśnięte. Zrobiła mi sie szczelina i teraz ja leczę. W wc jest cieżko, krwawię od czasu do czasu. Ech jak nie urok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim czasie ,,CIEŻKO** u ciebie wszystko się zagoiło??? Też jestem po laserowym mija dziś 17 dzień i mam wrażenie że wyciął za mało i mam atkie same objawy jak ASIA że podczas kapieli to nabrzmiewa puchnie dziwne akcje z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ASKA u mnie tam gdzie zostało wycinane to właśnie w tamtym miejscu nabrzmiewa, noi wystaje jeszcze coś , tak jakby nie wyciął wszystkiego. W ogole jestem zła bo ja to bardziej robiłam ze względów kosmetycznych niż zdrowotnych więc bardziej powinien się lekarz przyłożyć a nie tak ,,na odwal się** takie mam wrażenie.. a Jak już ASKA wspomniała tanie to nie było wiec denerwuje mnie ten fakt , jeśli sie nie zagoi do konca jestem ciekawa jakie beda jego argumenty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ASKA ja też jestem przekonana że za darmo jeśli będzie coś nie tak to on tego nie zrobi, ale wkurza mnie to ! że akurat zabieg laserem trwał niecałe 10 minut!! tyle hajsu a teraz jeszcze być może bedzie marudził że to są może skutki uboczne.. jakie skutki skoro ja ewidentnie prosiłam o całkowite usuniecie a nie częściowe . Ale jest jeszcze nadzieja bo za miesiac mam sie pokazać wiec jeszcze troche czasu mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... i patrz to może być właśnie dowód że po prostu wyciął zbyt mało zostawił coś noi po prostu ten kawałek puchnie bo to jeszcze wrażliwe, on niby tłumaczył że właśnie wszystko będzie okej i że sie to schowa ale kurdee to robi się nie możliwe bo nawet skoro ty piszesz że nie miałaś nic na zewnątrz żadnych gulek ani nić ci nie puchło wiec musiałaś mieć dobrze wykonany zabieg i wyciął wszystko co chciałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty CIEŻKO w ogóle miałaś w czasie gojenia jakąs skórke wystającą? czy od razu miałaś tam już gładko jak u niemowlaka :)? Wiem że pisałam że zbytnio nie zagladałaś ale może sobie coś tak przypominasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘŻKO - od tego usuniecia teraz takie problemy? :( duzo mialas tych fałdek do wycięcia? az miesiąc sie goją miejsca po wycinaniu? bardzo Ci wspołczuję, mam nadzieję, że jest juz lepiej. ja mam gladko tam gdzie usunął, ale maly fałdzik wyszedł obok - nie wiem czy to na skutek opuchlizny czy zastrzyków znieczulajacych...juz mam z tylu glowy wizję, że bede usuwać znowu... poza tym od opuchnięcia chyba nie wychodzi kolejna faldka... Ona27 kurcze miesiac jeszcze z ta kontrolą, jestem bardzo ciekawa - a widzisz jakąś poprawę - cokolwiek sie zmniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko a jak funkcjonowalas po wycinaniu? ja juz od tyg siedze w domu, mam nadzieję, że w nast uda mi sie juz normalnie żyć... nie boli mnie, ale ciągnie i jednak majtek, spodni nie wyobrazam sobie zakladac i podrazniac tych miejsc...na szczescie bol w ogole nie byl silny ale czuję ze mam ranę. juz mnie trzesie na sama mysl o nast zabiegach - nie wiem juz jak to z praca pogodzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie chodziłam do roboty. Miałam tego duuuuuuzo. 3 zabiegi. 2 normalne wycinanie i po tym efekty były najlepsze, ale sam zabieg i ściąganie masakra. Po prostu makabra. 3 ci zabieg laserem i on dał wizualnie najgorszy efekt, no i finalnie szczelinę, z ktora teraz sie mecze. Podobno jest płytka i sie goi, ale 2 mce po zabiegu wizyta w wc to przykrość....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie nie było gładko od razu, było popuchnięte, troche zeszło zanim wszystko sie wygoilo. Laser daje jeszcze oparzenie, wiec jest trudniejszy. Ja najlepsze efekty miałam po wycięciu. Lasera bym drugi raz nie zrobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘZKO - dokladnie, mam to samo - to moje centrum - wladowalam w tę część ciala tyle pieniędzy (bo najpierw zakladanie gumek teraz usuniecie 2 fałd), że az mi sie smiać chce (nie nie na twarz a na o...t) *) mi po chirurgicznym tez sie ladnie goi, po nawet za bardzo nie bolalo, wiec nie mogę narzekać... ale dziwne, że taki fałd nagle nowy (chyba opuchlizna az tak duza nie jest, wiec cos musi byc nie tak) u mnie fałdki to efekt malych hemoroidów, podobno wypychaja skórę gdy się powiekszą, a jak było u Ciebie? boję sie, czy one mogą sie odnowić jesli powiekszą sie hem - dbam niesamowicie o dietę, higienę, ale nigdy nic nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×