Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 tygodnie po usunięciu polipów wewnętrzych z odbytu. Masakra !!! pierwsze tygodnie były nie do wytrzymania. Teraz jest trochę lżej ale piję różne świństwa, żeby stolec był luźny. Martwi mnie co mam teraz na zewnątrz- jakieś twarde bolące zgrubienia - fałdy i wszystko to piecze i boli jak cholera. Wogóle zalecono mi czopki, których nie mogę wsadzic z powodu zmniejszenia otworu. Jestem zrozpaczona. Jest gorzej niż było. Przed operacją miałam przynajmniej na zewnątrz gładką skórę i tylko małe coś wystające. Ale tamto to był pikuś do tego co mam teraz. Boję się kontroli, bo czuję że czeka mnie jeszcze usunięcie tego świństwa na zewnątrz. Czy ktoś miał podobne problemy z tymi fałdami na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedna z Was

Cześć wszystkim, cóż ja ze swojej strony tez chciałabym cos dołożyć, zglosilam sie do lekarza z dwoma szczelinami odbytu, poszlam do dobrego dr medycyny, przepisal dobre masci i szczeliny zagoily sie. Jednak zostal fald odbytu. Lekarz zacheca mnie do usuniecia ich, z racji iz mam 20 kilka lat. Chcialabym Wam polecić dilatator do odbytu, to taki jakby mini wybrator, ktory wyklada sie tam, przez co pozbywamy sie zbytnio scisnietego odbytu, a srodek moze sie goic. Lekarz zalecil mi 20 min dziennie mimo ze na nim napisane jest 5 min. Smarowalam go proctis m przed wlozeniem, żeby docieralo do ran. Czuje sie o niebo lepiej, a sam dilatator kosztował mnie 13 zl. Wydaje mi sie to super opcja przez zabiegiem, zeby rozszerzyc spiety odbyt. Sama niebawem sie na niego udam, ale po uzywaniu dilatatora pierwszy raz od kilku lat kupa to przyjemność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiem co to za problem

Hej, Ja miałem już 3 zabiegi prądem w poznaniu oraz 5 zabiegów wycięcia fałd w Gdyni. Zabiegi mało przyjemne ale do przeżycia. Bez środków bólowych i takich tam. Życie naprawdę wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cieżko :(

Ja przeszłam wlasnie przez 3 zabieg usuwania fałd. Przy pierwszym znieczulenie i zdejmowanie szwów było koszmarem. Natomiast zaraz po troszkę bolało przez 2 dni. Drugi zabieg był mega bolesny, bo dostal za mało znieczulenia. Po męka, krwawienie, wizyta w łazience dramat. Zdjęcie szwów masakra. 3 ci zabieg zrobiłam laserem, było ok, praktycznie bezbolesnie. Za to teraz (3 dni po) konam, piecze i po prostu nie moge sie załatwić wszystko jest tak ściśnięte. Ból nie do opisania. Szwy maja mi sie same rozpuścić. Na ten moment z trudem funkcjonuje. Oby to przeżyć. Mam juz wszystko wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zabieg jest bardzooo bolesny. mam miec za mies usuwane fałdy, ale zastanawiam sie czy przezyję ten ból... lekarz mowi, ze rana goi sie 4 dni, ale 4 cale dni wycia z cierpienia to dlugo... czy ktos podzieli sie swoimi doswiadczeniami? czy srodki przeciwbolowe uśmierzają bol czy jednak mimo ich zazywania *chodzi sie po scianach*? jak duży był wasz fałd? chciałabym pozbyć się tej skóry, bo komfort psychiczny jest dla mnie bardzo ważny, no ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że mialam usuwane małe hemoroidy metodą Barrona - ból był ogromny, ale trwał tylko dobę - dłuzej bym nie przeżyła. natomiast ludzie opisują, że męczyli sie kilkanaście dni - az cięzko uwierzyć... będę wdzięczna jeśli ktoś podzieli się swoimi przeżyciami i czy jesteście teraz zadowoleni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji usunięcia żylaków zewnętrznych i faldow skórnych. Operacja około godziny bez bólu i jeszcze spokój do czasu aż znieczulenie przestało działać. Potem tabletki przeciwbólowe eferalgan codeine i nasiadowki z kory dębu 2 razy dziennie. Można to wytrzymać. Najgorzej z załatwianiem się w wc. Brałam syrop zmiękczające stolec i ciekla parafina .Bardzo mi to pomogło.Gdy po 6 dniach poczułam się dużo lepiej i myślałam że jest bardzo dobrze zauważyłam że z odbytu wystaje mi podłużny guzek skóry ale niebolacy.Martwię się czy mi to się wchłonie. Na razie nawet nie myślę o kolejnym zabiegu. Napiszcie czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania ale to inny guzek niz te które miałaś wcześniej? moze to opuchlizna i wszytsko sie zagoi...ja własnie muszę sie zdecydować na usunięcie fałdów i chciałam zapytac czy tydzień dochodziłaś do siebie po zabiegu? ból okropny czy można wytrzymać i np zasnąc? dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, mam fałdki po operacji hemoroidów i zakrzepicy. Pewnie mnie też czeka ich usunięcie. Niestety, oprócz dyskomfortu,u mnie powodują one brudzenie bielizny jakiś czas po wypróżnieniu. Czy Wy też tak macie/miałyście? Czy po usunięciu fałdek przeszło? Dajcie znać, bo już sama nie wiem, czy tu tkwi problem czy brudzenie bielizny to jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja miałam usuwaną niewielka fałdke tydzień temu laserowo. Moja fałdka była dośc mała ale teraz ... nie wiem czy wy też tak mieliście ale nawet nie wiem jak to opisać... mam nadzieje że jest to opuchniete ale po tygodniu?? yhm.. sama nie wiem wygląda to teraz dość nie ciekawie jak mam porównywać do mojej poprzedniej fałdki to teraz mam tak spuchniete że jestem przerażona dodam że przy dotyku boli. Jesli chodzi o sam zabieg , znieczulenie miejscowe nic nie boli wiecej chyba tego stresu niz to warte a i po tez żadnego bólu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze laserowo i bol jest maly... sama nke wiem bo ile ludzi tyle opinii. Czytalam wcześniej ze osoby miewaja takie opuchniecie i sa przerazone ale po kilku tyg wszystko wraca do normy.... a czy funkcjonujesz normalnie? Lekarz nie wspominal ze tak moze byc? Ja mam 3 takie faldki i usuwam za kilka dni chirurgiczne... bardzo się boję ale mam nadzieję ze po bedzie estetycznej :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że tak będzie, że to samo zejdzie ale jakbym miała teraz decydować się ponownie to uwierz już bym tego nie zrobiła, przedtem miałam mały fałdek teraz. to jest jakiś napuchnięty podwójny bąbel... masakra jednym słowem. Lekarz nic , ani słowem nie wspomniał że mogą być jakieś powikłania. Po zabiegu tylko powiedział że teraz jest obrzęknięte i że to samo powinno wejść ,schować się itp.. ale kurde tydzień mija a ja naprawdę nie widze różnicy . Wizytę kontrolna mam od teraz za 3 tygodnie nie wiem czy tyle wytrzymam i czy nie będe dzwonić wcześniej zobacze jeszcze tydzień... I jak teraz myślę mogłam zrobić to chirurgicznie bo być może jak byłby szwy to nie byłoby takiego efektu bo zaznaczę że po laserze nie mam szwów niestety ..chyba. Więc póki co naprawdę żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą czytałam tutaj innych osób opinie i też niby mieli napuchnięte po ale juz żadna z tych osób nie napisała czy ta opuchlizna im zeszła noi po jakimś czasie (mam na myśli tutaj osoby,które usuwały fałdki laserem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział mi ze po chirurgicznym usunieciu nie założy szwow bo mogloby to spowodowac zakażenie w związku z wyproznianiem i tym co się tam odklada... poczekaj jeszcze jakis czas - to rana i duza ingetencja i miejsce b.unerwione - pewnie jest wciaz spuchniete... ja mam 3 takie faldy (1 spora) b.mnie to krepuje i nie wyobrazam sobie zeby po wycieciu bylo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie życzę ci aby ci naprawdę nie musiał zakładać bo tu jedna dziewczyna pisała że to jakaś masakra że szwy ją ciągły że już z opróżnianiem się to katorga... Pytałaś wcześniej czy funkcjonuje normalnie, szczerze ja już parę godzin po czułam się bardzo dobrze, wiadomo że czułam delikatne szczypanie jeszcze przez dobę ale tak poza tym to nic , czuje się tak jak przed zabiegiem , więc obyś miała tak samo*) Lekarz przepisał mi nawet ketonal ale nie wykupiłam bo serio nie było potrzeby, zakupiłam tylko piankę Proktis i żel Unigel. Ale nie wiem czy opłacało sie to kupować bo jak piszę na razie nie widzę efektu szybkiego gojenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona27 jak tam u Ciebie? ja jestem własnie po zabiegu - poki co delikatnie piecze, ale lekarz uprzedzil ze 5 dni moze byc bardzo zle - głownie przy wyproznianiu... a jak ty radzisz sobie z ta czynnościa? myślę, że laser inaczej ucina te fałdki i pewnie dzieki temu nie czulas bólu...dam znać co i jak pozniej ze mna sie działo *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie no odrobinkę opuchlizna zeszła ale kurde 2 tydzien dziś mija i jesli to tak ma sie goić to serio z 6 tygodni to zajmnie jeśli po 2 tygodniu tylko tyle sie poprawiło, ale no nic zobaczę za tydzien czy znowu coś tam sie zadzieje. Odnośnie wypróżniania to u mnie jest tak że mam z tym problem pod tym kontekstem że robie to co 2-3 dni... a zaznaczę ze jem normalnie i to mnie przeraza ale przeciez nie bede brała środków przeczyszczających jedynie jem wicej błonnika aby wspomóc ale chyba kiepsko mi to idzie.. ale nie mam przy wypróżnianiu bólu żadnego , pamiętam tylko ze przy pierwszym pojawiła sie krew ale potem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona27 jestem juz po 3 dzien - miejsce jest tkliwe, ciagnie, ale nie ma dramatu jak niektorzy pisali - balam sie ze bede umierac z bolu, a tu nawet nie potrzeba brac tabletek przeciwbolowych... mocno pieklo przy wyproznianiu, ale nie jadlam 2 dni wiec tez da sie przezyc... miejsca juz wygladaja troche lepiej ale sa opuchniete - bardzo bolesne i lekkie grudki - myslę, ze to normalne. co do Twojego wyprozniania, to blonnik nie jest dobrym pomyslem (mimo powszechej opinii) a radziłabym dodac wiecej zdrowych tluszczów (najlepiej olej kokosowy - najlepiej smazyc na nim i dodawac gdzie sie da - ziemniaki, ryz itd, oliwa z oliwek, jesli nie jestes uczlona to jajka rano itp). ja od roku tak sie zywię i z wyproznianiem zero problemow :) jesli Twoje miejsca sa nadal lekko bolesne to na pewno wciaz sie goi, gdzieś czytałam, że rany mogą goic sie nawet 6 tyg... smarujesz czymś? mi lekarz nic nie przepisal, ma sie samo leczyc - odkazam tylko 2 razy dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×