Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś mi powie czy po wycięciu fałd, też miał tak opuchnięty odbyt, nawet czopka nie ma gdzie włożyć takie naokoło *bomby*, ponadto rwą i krwawią a raczej plamią. Proszę o odpowiedź .wczoraj byłam u lekarza i stwierdził że muszę to przetrwać boję się że tak mi zostanie:( pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po chirurgicznym usuwaniu fałdy skórnej ok 4 godz. Ból po do wytrzymania. Nie mam potrzeby łykać tabletek przeciwbólowych. Sam zabieg to znieczulanie trochę boli. Reszta ok. Czuję dyskomfort ale jest ok. Minimalnie krwawi przy zmianie opatrunku. Czeka mnie jeszcze jeden taki Zabieg. Ale Zobaczymy jak się zagoi i zejdą szwy. Na razie czekam cierpliwie na efekt. Robiłam prywatnie u chirurga proktologa w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu miałam usunięte fałdy brzegu odbytu laserem Mona Lisa oraz podkłucie szypuły guzka krwawniczego. Zabieg nie bolał, nie musiałam brać żadnych środków przeciwbólowych itp. Jako zalecenie miałam przemywać to tylko Octaniseptem, brać Ketonal przeciwbólowo i smarować maścią Emla-ale ze nie bolało nic ,wiec tego nie czyniłam. Do momentu wypróżnienia jakieś 36 godz po zabiegu wszystko było ok, teraz z odbytu wystają jakieś 2 napęczniałe guzki, które się powiększają a po wypróżnieniu maleją, ale nadal wystają z odbytu, nie wiem co to jest i czy tak powinno być. Na dodatek teraz mnie boli i piecze. Zastanawiam się czy lekarz spartolił zabieg czy jest jeszcze za wcześnie na efekty, może to opuchlizna która ustąpi??? chociaż to nie wygląda jak opuchlizna. Nie wiem jak postępować? czy cos dodatkowo z tym robic , smarować? czy samo przemywanie octaniseptem wystarczy? Wizyte kontrolną mam za 5 tygodni, nie wyobrażam sobie siedzenia w pracy, bo boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSKK bardzo proszę napisz gdzie w Gdyni robiłaś ten zabieg, też się przymierzam, bo mam straszny stan zapalny dookoła i strasznie mnie to swędzi, bardzo się boje i chciałabym na jakiegoś poleconego i sprawdzonego specjalistę trafić, jaki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zrozpaczona

Jestem 4 dni po wycięciu dwóch dużych fałdów, laserem Mona Lisa, ale jest jakaś masakra, sam zabieg nieprzyjemny, choć prawie nie bolesny, to jednak czuć każde naciąganie itp, miałam znieczulenie miejscowe, zaraz po zabiegu ból nie do opisania, zastrzyki przeciwbólowe, ból utrzymuje się już 4 dzień, jadę co 6 godz. na Ketonal Forte i w między czasie jeszcze Emla i jakieś ibumy. A na dodatek, szczypie, swędzi, i wygląda mam wrażenie gorzej niż przed zabiegiem, porobiło się pelno takich nabrzmiałych guzków, w miejscach wycięć i szwów sączy się cały czas surowica zabarwiona krwią. Spać w nocy z bólu nie mogę, każde wypróżnienie to męka, moczę tyłek w nadmanganianie, smaruję procto -glyvenol, octeniseptem, nawet robię okłady z kory dębu, żeby zmniejszyć ten obrzęk, póki co nic nie pomaga, mam nadzieję, że to wszystko będzie tego warte i jak się zagoi będzie w miarę jakoś to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta :-)

Witam serdecznie chciała bym podzielić się moimi doświadczeniami odnoście dolegliwości związanych z tematem proktologii a po polsku o bolącym dupsku :-) Przeszłam całą drogę jeśli chodzi o dolegliwości związane z chorobami odbytu miałam jak to się mówi ful serwis czyli żylaki odbytu potocznie nazwane hemoroidami, szczelinę odbytu oraz przerost fałdu masakra dolegliwości uciążliwe, krępujące trwające około 5 lat. Do lekarz trafiłam w momencie kiedy już nie dawałam rady miałam takie dolegliwości bólowe że nie mogłam normalnie funkcjonować, całe moje życie podporządkowane było tym dolegliwością. Trafiła do wspaniałego lekarz proktologa chirurga z Gorzowa. Wysokiej klasy fachowiec w swojej dziedzinie, doskonałe podejście do pacjenta, czułam się komfortowo o tyle ile jest to możliwe w takiej sytuacji. Piszę do wszystkich którzy borykają się z tymi dolegliwościami nie czekajcie każdy rok pogarsza sytuacje czopiki maści nie wyleczą tych dolegliwości i tak wylądujecie u proktologa wiem że paraliżuje wstyd ale nie warto czekać wiem co mówię bo przeszłam to na własnej skórze. Podaję dane do lekarz o który tu piszę : chirurg - proktolog Mariusz Pawlak Ul. Walczaka 12 B, I piętro gabinet nr 8, tel. 723 639 247 (w dni robocze 10.00 - 18.00), 601775443 (w godzinach 16.00 - 20.00) Skorzystajcie szkoda życia z bolącym d................ pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też usunęłam fałd. Mam nadzieję, ze będzie dobrze. Od 7 dni siedzę w misce z korą dębu, moczę i łykam środki przeciwzapalne. Upał jednak nie sprzyja. Ze względu na temperaturę, obrzęk oraz tkliwość miejsca mam problem z odpowiednią higieną. Co robić? Macie lekarstwo na taki stan? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po wycięciu 2 fałdów skórnych. Nie jest dobrze, zabieg w znieczuleniu w kręgosłup, więc nic nie czułam dopóki znieczulenie działało, jak przestało bardzo bolało, a więc kroplówki przeciwbólowe i na drugi dzień do domu. W domu się dopiero działo, tabletki przeciwbólowe prawie nie działały, bolało bardzo. Najgorzej bywało przy wizycie w toalecie, prawie jak poród- nie żartuję, bardzo bolało i tak przez ok 10 dni. Ale teraz nie jest dużo lepiej , mam tam chyba ze 3 guzki, przy wypróżnianiu w muszli jest dużo krwi, nie boli ale piecze i ta krew, trochę mnie to niepokoi, wcześniej były pojedyncze krople na papierze, a teraz cała muszla czerwona. Nie wiem co robić, iiść do lekarza, czy czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem 5 dni po zabiegu wycięcia fałdu - jednego z 3. Zabieg w Gdyni u wspomnianego dr. Małysa. Znieczulenie miejscowe - zabieg do przeżycia ale wolę jednak dentystę. Po zabiegu 2 dni na silnym przeciwbólowym, teraz bez. Wyproznienie 2 dni po zabiegu - piekło i bolało a 2 dni później z krwią. Tez mam guzek w miejscu wyciętego fałdu, który boli i piecze. Opuchlizna tez jest. Boje się chodzić do toalety. Dostałam octenisept i neomycyne. Czy mogę coś jeszcze stosować? Jakieś łagodne środki - karmię piersią. I pomyśleć że jeszcze 2 takie zabiegi przede mną plus ewentualne hemoroidy w środku :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 tygodnie po usunięciu fałdów /3-ch/.Znieczulenie miejscowe /podpajęczynkowkowe/ oczywiście niebolesne. Po zabiegu kroplóweczki p/bólowe, więc zero bólu. Na drugi dzień do południa p/bólowe dożylne przez wenflon i wypis do domu. 2-ie pierwsze doby całkowicie bez bólu, ale w domu 3,4 i 5 doba to koszmar, pomimo środków p/bólowych. Lekarz przepisal mi Ibuprom 200mg 3x na dobę, Octenisept spray i maść Lidoposterin/środek miejscowo znieczulający/. Ibuprom 200 mg nie działał więc brałam Ibuprom max /400mg/ 3xdziennie przez cały tydzień! Jednym slowem w 3,4,5-ej dobie chodziłam na rzęsach.Najgorszy problem to wypróżnienia! Moja rada: 1. nie sluchac lekarzy że można jeść wszystko! 2. pić na czczo barszczyk czerwony, siemię lniane/koniecznie zmielone i zaparzone na noc/, ew. rozcieńczony kisiel 3. wyeliminować z jadłospisu pieczywo i mięso! 4. jeść dużo warzyw 5. jeść jabłka /utarte, bez skórki/ 6. jeść dużo blonnika 7. przed defekacją koniecznie zmiękczyć odbyt cieplym natryskiem,zrobić lewatywę z przegotowanej ciepłej wody /posmarować odbyt i końcówkę od wlewnika olejem / 8. jeśli ktos nie znosi lewatywy niech wypije zioła na przeczyszczenie 9. ogólnie- dużo pić b. malo jeść a nie będzie się cierpieć. 10. robic nasiadówki 1-2x dziennie z rumianku lub kory dębu 11. po każdej defekacji dokładnie umyć odbyt i natryskiwać ciepłą woda dla zmniejszenia bólu /ogromna ulga!/, po czym zrobić opatrunek i wziąć l lek p/bólowy Wszystkim cierpiącym życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 dzień po zabiegu ból okropny pomimo zażywaniu środków przeciwbólowych pieczę ,swiedzi jest strasznie opuchniete i krwawi o wyproznianiu już nie wspomne . mam nadzieję ,że jeszcze trochę i to wszystko minie nie mogę się doczekać . :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielki przerost anodermy stwierdzony przez chirurga, który powiedział, żeby z tym nic nie robił, ale mi to bardzo przeszkadza i czuję dyskomfort z tego powodu, zastanawiam się nad usunięciem u dr Marka Woźniaka w Wieliczce. Czy ktoś mógłby podzielić się jakąś rzetelną opinią o tym doktorze, samym zabiegu i jak długo wraca się do zdrowia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któras z dziewczyn po zabiegu krwawila podczas oddawania stolca ?? Jestem dokładnie 10 dni po zabiegu a kiedy Ide do toalety krew leci jak z *kranu* trochę mnie to martwi bo myślę ,że po takim czasie rana powinna się już zagoic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Proszę o odpowiedź wszystkich, którzy pisali i już są po. Jak to wygląda po czasie?? Też mam fałdy skórne po wycięciu hemoroidów metodą Liga Sure. Nikomu nie polecam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej &#128522* Tydzień temu miałam usuwane fałdy anodermy laserem. Nic mnie nie bolało, lekki dyskomfort, zero leków przeciwbólowych. Martwi mnie tylko dlaczego mam kawałek skóry na zewnątrz, większy niż mialam. Czy to jest opuchlizna, jest to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Agnieszko, proszę o informację czy przy pierwszych wypróznianiach jest ból. Ja osobiście miałam już dwa zabiegi usuwania zakrzepicy i za każdym razem przy korzystaniu z toalety krzyczałam z bólu, gdyż żadne leki przeciwbólowe nie działały. W tej chwili lekarz zaproponował usunięcie fałd laserem i nie wiem co robić. Następnego takiego bólu nie zniosę. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×