Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chodzenie bez bandaża po operacji żylaków kończyny dolnej


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 lutego miałam operacją żylaków prawej nogi metodą chirurgiczną. Wiem że przez dwa tygodnie musze bandażować noge w dzień i w nocy. Stąd moje pytanie: kiedy mogę stanąć na tej nodze bez bandaża i wziąć prysznic, bo boję się że nadwyrężę nogę. Drugie pytanie: jak to jest z dźwiganiem ciężarów po operacji, po jakim czasie można nosić duże ciężary, np synka który waży 15-20kg. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można swobodnie odbandażować nogę, umyć się pod prysznicem i prawdę powiedziawszy na noc nie ma potrzeby bandażowania nogi. Na pewno nie dojdzie do nadwyrężenia tej nogi. Ciężary można swobodnie już nosić w pełni po 2 tygodniach od zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powinna pani też spróbować założyć pończochy uciskowe na dzień mi tak kazano są wygodniejsze,tyle czasu po operacji ja już prawie wszystko robiłam,obecnie jestem po drugiej operacji drugiej nogi też już chciałabym wziąść prysznic ale u mnie minęły dopiero 6dni a muszę nosić opatrunek i pończochy jeszcze do środy,a czasami synka też około 17kg na chwilę na ręcę biorę ale staram się na kolano pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie 24 listopada usunieto mi zylaki od kolana do kostki zwykla motoda przez dwa dni bandasz potem ponczocha uciskowa na 1 miesiac cz moge potem nosic podkolanki uciskowe a co wazne na drugiej nodze niema zylakow czy musze uciskac 2 nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENA LUZINO

ta sama irena po tym zabiegu zylakow przecieto mnie w pachwnie co mnie zadziwia ze od kolana od srobka uda prawie siegajac do pachwiny mam ogromnego krwiaka przpomina jak by rzeke krwi powoli sie wchlania prosze mi odpowiedziec czy moge chodzic 1 km do szkoly zaprowadzajac razem 2 km bo powrot a jestem 4 dni po zabiegu i czy jak odpoczyyam noge do gory dziekuje bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i wiem, ze nie warto sugerowac sie wiadomosciami z internetu. Jestem po 2 operacji zylakow nogi. Zgodnie z zaleceniem musze bandazowac noge do 30 po operacji. Jak mozna komus radzic uzywanie ponczoch kiedy nie wiadomo ktora czesc nogi byla operowana??? Za pierwszym razem mialam operowana lydke i moglam uzywac ponczochy. Teraz mialam operowane i udo od pachwiny, i lydke. I NIE WOLNO mi uzywac ponczoch uciskowych. L4 miesiac, a przed uplywem kontrola. Kiedy do pracy? Zalezy jaka praca!!! Jesli *madre* panie dzwigaja dzieci wazace kilkanascie kilogramow 2 tygodnie po operacji i sie tym chwala to wspolczuje....Postepujac w ten sposob nigdy nie pozbedziecie sie dolegliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze o wszystko trzeba pytac lekarza!!! A nie anonimowych czytelnikow z internetu. Kazdy przypadek jest inny. W szpitalu mowia kiedy pierwszy prysznic, a w karcie informacyjnej ze szpitala dokladnie napisanae jest jak dlugo bandazuje sie noge!!! Na kontroli lekarz dokladnie powie co stosoawc i od kiedy. Kiedy wrocic do pracy, bo to zalezy jaka prace sie wykonuje!!!! I jak postepowac zeby oszczedzac noge. Ta choroba jest nieuleczalna i trzeba dbac o siebie!!!!! A jak nie to czeste sa przypadki naglej smierci w okolicy 40 lat zycia :( Gratuluje glupoty tym ktorzy tu radza dzwiganie kilkanascie kilo w dwa tygodnie po operacji i chwalenie sie ze natychmiast robia wszystko!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj wyszlam ze szpitala po operacji zylakow nogi, jedno co powiedzial lekarz, to nosic ponczoche uciskowa przez 4 tyg. I oczywiscie recepta, zalecenia w wypisie, nic wiecej. Na pytania nie mial czasu odpowiedziec....Nie wiem czy moge sie umyc pod prysznicem, czy ponczoche na noc zdejmowac....porazka...&#128534*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po operacji normalnie się myłam mydłem,robiłam opatrunki i bandażowałam nogę.Po 4 dniach szwy już się zrosły,nie było stanu zapalnego ran.Trzeba myć się normalnie ale swoim mydłem nie wspólnym. Po tygodniu spałam bez bandaża i tylko na dzień go noszę.Później rajstopy uciskowe lub skarpety w zależności od zalecenia lekarza. Chodzę dużo,noszę ciężary i nic mi nie jest.Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Jestem takze po operacji zyly odpiszczelowej:( PO zabiegu 4 dobie juz moglam sie okapac (pod prysznicem ,zabezpieczajac przed woda szwy),po 2 tygodniach ponczochy tylko do spania i kapieli. Teraz po 4 tygodniach ide do kontroli. Sluchac lekarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pisze bzdury! Każdy przypadek jest inny tak jak każdy człowiek jest inny i nie można generalizowac! To co kto może robić i kiedy zależy od stanu organizmu, szybkości gojenia się ran i  zakresu operacji. 

Ja miałam operacje 24 maja 25 wyszłam z zaleceniem:

Zastrzyki przeciwzakrzepowe 1xdziennie;

Bandażowanie nogi i zmiana opatrunków do wchłonięcia szwów na dzień i na noc; octanisept do przemywania ran

Zabronione jest dźwiganie powyżej 5 kg.

Obciążanie zoperowane nogi, skakanie, jazda na rowerze i uprawianie sportów.Pelna kąpiel (z moczeniem operowanej nogi wyłącznie po zagojeniu ran pooperacyjnych, całkowitym wchłonięciu szwów). 

Zabrania się długiego stania, siedzenia. Po zabiegu usunięcia żylaków pacjent powinien często odpoczywać z nogami uniesionymi powyżej poziomu serca umożliwiając równomierny odpływ zastałem krwi z kończyn dolnych.

Nie jestem hipohondryczką ale nie mam ochoty na powtórkę z rozrywki. Zwłaszcza, że czeka mnie bardziej rozległą operacja drugiej nogi.

Nie czarujmy się to jest nieuleczalne i nawraca. U tych, którzy olewają własne zdrowie i głupoty to wraca szybciej! 

Wszystko z umiarem! 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Basia

Witam. 12 listopada miałam zabieg usunięcia zylaka od uda do łydki. Zabieg trwał godz.znieczulenie miejscowe. Teraz zastrzyki przeciw zakrzepowe raz dziennie i oczywiście noga zawinieta bandażem elastycznym dzień i noc przez min. 2 tyg. i nogę oszczędzać zbyt dużo nie chodzić. Co do kąpieli to prysznic po pięciu dniach od zabiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co przypadek to inny.

Operacje mialam 15.10.2020, po dwoch dobach moge wziac delikatny prysznic. Ponczonchy mam nosic ok 3 miesiace po zabiegu tylko w ciagu dnia, w nocy luzem noga. Jedyne czego nie wiem to ile dni mam bandazowac noge na noc... ale z tego co widze i czytam to do zagojenia sie ran. Ale lepiej zadzwonie do lekarza... 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Denisasus

Привет. Господа!
Наша компания предоставялет интим услуги, лучшие телки с буферами, голые письки, отборная порнушка, анал, лесбиянки, все на нашем сайте.
Наша сайт - https://lagmarble.ru/

Заходи и дрочи по полной !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×