Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny stolec po operacji przepukliny u dziecka


Gość Agnieszka z Oleśnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka z Oleśnicy

Pierwszego sierpnia tego roku moj 2,5 roczny syn miał operacje. Po operacji nie podobaja mi sie jego kupki: poczatek to pojedyncze "kozie bobki" dalej posklejane poskrecane i dopiero koniec jest prawidłowy. Lekarz powiedział, ze po znieczuleniu jelita sa troche leniwe, ale na 2-3 dobe wroci wszystko do normy, dawałam dziecku duzo płynow w wiekszosci soki jabłkowe, jogurty, kefiry i bez zmian. Po tygodniu pediatra przepisał syrop LACTULOSUM po podaniu syropu dziecko na drugi dzien robił 3razy kupke i za kazdym razem wygladala tak jw. opisałam do tego jeszcze ze dwa razy mowił, ze chce kupke, ale nic nie zrobił. Zapomniałam jeszcze dodac, ze zdaza sie ze kupka jest 3-barwna od bardzo ciemnej do jasnej. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie wygląd i częstotliwość oddawanych stolców przez dziecko nie ma nic wspólnego ze stanem po operacji przepukliny. W czasie operacji przepukliny praktycznie nie otwiera się, ani w żaden sposób nie uszkadza przewodu pokarmowego. Zaopatruje się tylko chirurgicznie powłoki brzuszne w odległości od jelit. Myślę, żeby u dziecka stosować dietę urozmaiconą (na co ma ochotę &#8211* oczywiście w granicach rozsądku) bogatą w substancje balastowe typu świeże owoce i warzywa, produkty bogate w błonnik. Dieta oparta na mleku i jego produktach tez może dawać zaburzenia w oddawaniu stolca. Różny kolor stolca może być spowodowany zbyt mało urozmaiconą dietą. Oczywiście, gdyby dziecko nie oddawało stolca codziennie można zastosować okresowo Lactulosum w niewielkich ilościach. Dzieci w obecnych czasach maja często problemy typu zaparciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×