Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ścierpnięty nos i skrzepnięta krew w zatokach po uderzeniu w twarz


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa dni temu wdałem się w bójke z trzema facetami. Jeden z nich uderzył mnie pięścią z lewej strony w łuk brwiowy, pięść całą siłą zsunęła się i uderzyła w oko. Wróciłem do domu obolała lewą stronę głowy obkładałem lodem aż do momentu zaśnięcia. Kolejnego dnia okazało się że mam *zawalone* zatoki. Po próbach wyplucia wydzieliny okazało sie że w zawartości jest bardzo duża ilość skrzepniętej krwi. Dodam że stosunkowo mocno boli mnie oko, jednak ból ustaje. Tak samo jak obrzęk w okolicy oczodołu... I teraz największy problem. Jak się okazuje mam całkowicie zdrętwiałą lewą część nosa... Jakby ścierpniętą. Całe wnętrze nosa jest jakby znieczulona (lewa część)... Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może oznaczać jakieś uszkodzenie nerwu obwodowego, być może nerw został wciągnięty w jakąś szczelinę złamania w czaszce. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, gdyż taki uraz może wymagać wykonania diagnostyki czyli RTG czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu przeleżałem 3 dni na obserwacji po ciosie pięścią (centralnie) w oko. Został zdiagnozowany obrzęk jakiegoś nerwa przy lewym oku i również mam zdrętwiałą lewą część nosa, a nie che iść po raz drugi do szpitala, bo tam znowu mogą mnie przetrzymać. Proszę o radę, bo chcę się tego jakoś pozbyć w domu. PS strasznie to wkurzające :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Mam prawie to samo. Dostałem z pięści w policzek tuż pod okiem przy nosie, mam spuchnięty nos, oko, i takie samo uczucie w lewej części oka i w lewej części górnej wargi jak po znieczuleniu. Boli mnie jeszcze ząb *trójka* nie mam pojęcia czy to samo przejdzie czy co mam robić... PS: Ból nie jest silny, i jest odczuwalny tylko jak poruszę policzkiem *tak jak przy uśmiechaniu* lub gdy mocno otworzę usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To być może tylko objawy stłuczenia tej okolicy ciała z przejściowym uciskiem obrzękniętych tkanek na otaczające nerwy. Jeśli ten stan nie ustąpi w przeciągu 2-3 dni radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem. W razie wątpliwości wizyta na oddziale SOR najbliższego szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) ja jestem po wypadku samochodowym troche mialam opuchniete oko, i tez mam zdretwiałą warge do góry z lewej strony i boli mnie ząb *jedynka i dwójka*. Jutro bedzie tydzień a zdretwiała warga i bol zębów nadal jest . (Dodam że dotknąć zębów nie mogę taki ból). Kiedy.miną objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuchniety policzek i zdrentwialy, brak czucia w zębach i wardze. Dobre pół roku za nim wszystko powróci gdyż może być przerwany nerw trójdzielny. Zagrożenia nie ma tylko dość duża uciążliwość bo dziwne uczucie. Nie opłaca się robić operacji bo może zaszkodzić gdyż nic nie pomoże a oszpeci twarz. Powróci to w 80 % ale długi czas przed nami. Także głowa do góry i trzeba się przyzwyczaić do tego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam te same objawy co wszyscy powyżej, tj zdretwiala lewa strona nosa, lewa górna warga, podbite oko, skrzepy krwi z zatok oraz podwójne widzenie przy patrzeniu w górę, jest to złamanie oczodołu typu blow out. Dostałem skierowanie do szpitala na operację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×