Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lęk przed operacją przepukliny pępkowej


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 35 lat i około 3 miesięcy temu chirurg podczas wizyty w poradni zdiagnozował u mnie przepuklinę pępkową (około 1 cm) i z miejsca wystawił mi skierowanie do szpitala na zabieg operacyjny, na który czekałem do ubiegłego tygodnia. Ponieważ nigdy wcześniej nie leżałem w szpitalu, sama myśl o operacji doprowadziła mnie prawie do paniki. Poszedłem jednak do innego chirurga, aby to skonsultować i orzeczenie było niestety takie samo - kwalifikacja do operacji w znieczuleniu ogólnym w ciągu najbliższego półrocza, dopóki przepuklina nie jest duża. Dodam, że nie miałem dużych dolegliwości, tak naprawdę bolała mnie ona w sumie może kilka razy, jednak wziąłem bardzo serio ostrzeżenia o możliwości uwięźnięcia i zabiegu w trybie natychmiastowym. W samym szpitalu bałem się strasznie, najgorsze było to że nikt (również mój lekarz prowadzący) nie opisał mi, na czym polega na operacja, co się wykonuje, itp. Kiedy sam zacząłem wypytywać, dostałem informację że będzie małe nacięcie nad pępkiem i krótka operacja. Niestety na drugi dzień lekarz, który mnie prowadził wyszedł wcześniej i przyszła zupełnie inna Pani, aby zabrać mnie na blok operacyjny, ale na początku zapytała czy zostałem poinformowany przez swojego lekarza, że mogę w ogóle nie mieć pępka po operacji i czy wyrażam na to zgodę... po tej informacji po prostu zakręciło mi się w głowie i najnormalniej na świecie zdezerterowałem, odmówiłem zgody i zostałem wypisany do domu. To było kilka dni temu, wiec zapytam swojego chirurga dlaczego wcześniej mi o tym nie powiedział, ale tak naprawdę chciałbym, aby ktoś z was opisał swoje doświadczenia z operacją tej przepukliny. Wiem, że to nie minie samo i operacja jest konieczna, tylko że ja panicznie się tego boję i muszę zebrać się w sobie, żeby ponownie iść do szpitala i poddać się zabiegowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę poddać się tej operacji.Ja miałam przepuklinę pępkowo znieczulona byłam ogólnie więc spałam obudziłam się to bolały mnie mięśni brzucha normalne po operacji,ale po godz wstałam i chodziłam po korytarzu czułam się dobrze za to przed operacją czułam się żle bolał mnie brzuch,jestem zadwolona,też się bałam,pępek jest tylko przecięty.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam operacje na w/w przepuklinę za 4 dni, dosyć zaniedbana, myślałam, ze wystający pępek i mały brzuszek do pozostałości po 2 w bliskim okresie ciążach, ciesze ze to już tak blisko, i za kilka m-cy znowu będę mogła popracować nad swoim brzuchem, a mój pępek będzie schowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też panicznie boję się operacji i znieczulenia i gratuluję odwagi i zazdroszczę!!! wszystkim tym ludziom którzy nie panikują przed operacją. Ja nie mam odwagi niestety. Wiem że lęk ten jest irracjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zabieg w styczniu 2014r. Przepuklina była mała około 1,5cm, cieńcie wykonano w pępku, po ściągnięciu szwów, po zabiegu nie ma śladu, nie pozostała nawet mała blizna, jedynie pod skórą wyczuwam delikatne zgrubienie w okolicach pępka. Na drugi dzień po zabiegu wypisano mnie do domu, delikatny ból odczuwałam przez około 5 dni. Zabieg wykonano w szpitalu w Kołobrzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×