Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Puchnięcie nogi po nadwyrężeniu twierdzi stawowej kolana


Gość Aleksandra, Wielkopo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra, Wielkopolska

Witam. Półtora miesiąca temu doszło u mnie do kontuzji kolana. Zdarzyło to się na kuligu. Wypadłam na zakręcie, jadąc sankami. Noga poszła mi do góry z dużą siłą i poczułam, że coś mi się rozciągnęło w kolanie. Nie czułam nogi. Na drugi dzień zrobiła mi się opuchlizna po lewej stronie kolana. Byłam na Odziale Ratunkowym, gdzie lekarz zdiagnozował: nadwyrężenie twierdzi stawowej stawu kolanowego prawego. Nie zrobiono mi prześwietlenia. Przepisano maść: Altacet i założono opaskę elastyczną. Lekarz dał mi skierowanie do chirurga jeśli kolano by nadal puchło i nie mogła bym chodzić. Pierwszy miesiąc chodziłam z opaską elastyczną. Byłam u chirurga na kontroli: powiedział, że do wesela powinno się zagoić, nie widziała nic niepokojącego. Jednakże mija ponad miesiąc i dalej czuję, że coś jest nie tak. Dzisiaj rano np. spuchła mi nieznacznie prawa stopa. Czy to może mieć jakiś związek z kontuzją kolana? Staram się nie przeciążać nogi. Nieraz czuję <szczególnie jak stoję> takie jakby rwanie w prawej nodze od kolana po stopę. W zwiążku z tym pytam: czy powinnam się skonsultować z ortopedą, bądź chirurgiem, żeby dokonał diagnozy? Kolejne pytanie czego powinnam unikać po odbytej kontuzji. Czy ćwiczenia na piłce leczniczej Fitball są w tym przypadku wskazane? Oraz inne formy sportu? typu nordic walking? Proszę o odpowiedź. Aleksandra lat 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to może mieć jakiś związek z kontuzją kolana? - raczej nie ma to nic wspólnego z przebytym urazem kolana czy powinnam się skonsultować z ortopedą, bądź chirurgiem, żeby dokonał diagnozy? - jeśli budzi Pani to niepokój radzę w tej sprawie najlepiej skonsultować się z ortopedą czego powinnam unikać po odbytej kontuzji. Czy ćwiczenia na piłce leczniczej Fitball są w tym przypadku wskazane? Oraz inne formy sportu? typu nordic walking? - o tym jakie sporty może Pani, a jakie powinna Pani unikać powinien zadecydować ortopeda po bezpośrednim badania, jeśli nie ma cech urazu kolana można uprawiać każdy rodzaj sportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×