Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek za uchem


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaczęło boleć mnie za uchem (między żuchwą a zgięciem ucha) w przeciągu około 3 godzin pojawił się guzek pod skórą (wielkości ziarna grochu). Zmiana jest twarda i bolesna, przy dotyku jeszcze bardziej. Ból jest ciągły i jednostajny, przy dotyku mocniejszy. Proszę o poradę, bo nie wiem czy to jakieś zwykłe zapalenie czy może coś poważniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na zapalenie z uwagi na szybkość pojawienia się objawów i same objawy. Być może to zapalnie powiększony węzeł chłonny lub jeśli wcześniej w tym miejscu był już guzek to może zropiały kaszak. Trudno ocenić bez badania co to jest. Udaj się na kontrolę do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego za uchem no nie dokladnie za jest centymert moze poltorej za.Bardzo boli .Zaczelo sie od wstaniecia w nocy(musialam wypuscic kota na dwor)poczulam okropne pulsowanie i bol glowy .Boje sie isc do lekarza ,a guz w ciagu 2 dni strasnie urusl co robic pomuszcie (nie moge spac na tej stronie glowy-wczesniej bolalo tylko jak dotknelam teraz ogulnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze.....Przy obcinaniu swojego meza zaobserwowałam za uchem na tej kosci taki mieki galaretkowaty przesuwalny guzek/to juz miał dłuzszy czas/ ale teraz nieco nizej wydaje mi sie ze robi mu sie drugi/niewiem moze to miał moze to tylko moje złudzenie/Strasznie sie tym denerwuje...niemoge spac....Mamy w domu 3 letnie blizniaki i naprawde czas mi niepozwala przejzec pana wszystkie wypowiedzi...Bardzo prosze o odpowiedz.....Wiem ze wizyta bedzie nieunikniona....ale czy chirurg bedzie w stanie okreslic co to jest? czy potrzebne bedzie usg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina 21

Jakis czas temu pojawil mi sie guz za ucchem. Duzy, gruby, twardy po kilku tygodniach wchlonol. Obylo sie bez konsultacji lekarza, niestety jakis czas temu znowu się pojawil, nie wiem co to jest, nie boli choć jest o srednicy ok. 2. Cm... dziwna przyczyna, w poniedzialek wybieram sie do internisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zobaczyłam przy prawym uchu tak naptawde za uchem guz. Guz jest niewielki ale jednak jest. Nie wiem co to może być i czy mam iść to lekarza. Chodź wiem że się nigdzie nie uderzyłam a ni nic w ostatnim czasie nic mnie tam nie bolało.Jak dotykam czuje ból. Niewiem co to może być! Bardzo proszę o jakieś rady z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie guzki pod uszami poczułem je dwa dni temu po przebyciu lekkiej grypy. mam wrażenie że sie powiększają. Niepokoi mnie fakt że mimo wielu wpisów w internecie na ten temat nie znalazłem konkretnego rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam podobny problem,ale nie wyczulam zadnego guzka poprostu boli mnie z tylu ucha a skura za uchem jest wrazliwa przy dotyku,to już cztery dni i nadal boli,bol jest pulsacyjny,czy to cos poważnego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.tez mam podobny problem guzek pod prawym uchem miekki przesuwający się ..wcześniej tego nie miałam teraz utrzymuje się ponad miesiąc i boli nawet przy spaniu na prawym boku.wybieram się z tym do lekarza. karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ja też zmagam się z takim problemem otóż miałam taką minimalną kulkę za uchem przez jakieś 5miesięcy jak nie więcej a teraz urosła sporą jest twarda nie raz boli ale zauwarzylam również ze dwa dni temu strasznie głowa mnie bolała jak nigdy dotąd i po dwóch dniach na gola za uchem się bardzo powiększyła jest nie co większa od ziarenka grochu. Mam się tym martwić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×