Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i skurcze w okolicy odbytu i jajnika podczas miesiączki przy przodozgiętej i tyłopochylonej macicy


Gość #Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu podczas miesiączki mam okropne bóle oraz skurcze tak jakby w okolicach odbytu,juz kilka godzin przed nadejściem okresu są delikatne,póżniej wraz z okresem narastają. Do tego jest ból w okolicach prawego jajnika.. Jest to dosyć dyskomfortowe odczucie bólu odbytu,ktore pojawilo się raptem 3 cykle temu,wcześniej nie było czegoś takiego. Mam 21 lat, jestem po usunięciu wyrostka robaczkowego 3 lata temu oraz woreczka żółciowego rok temu. Miesiąc czy dwa przed pojawieniem sie tych dolegliwości byłam u ginekologa kontrolnie,mialam robione usg dopochwowe i wszystko było w jak najlepszym porządku, macica mała przodozgięta, tyłopochylona Proszę mi powiedzieć czy mogą to być objawy endometriozy ? Ewentualnie czy leczy się coś takiego i jaki wpływ na to może mieć ciąża (jakich dolegliwości ciążowych można się spodziewać w takim ułożeniu macicy)? miesiąc czy dwa przed pojawieniem sie tych dolegliwości podczas okresu byłam u ginekologa kontrolnie,mialam robione usg dopochwowe i wszystko było w jak najlepszym porządku, macica przodozgięta, tyłopochylona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też zaczęło sie to z pierwszym dniem jednego z okresów i trwa do dziś, 1,5 roku. ginekologicznie i u mnie wszystko jest ok. zbyło mnie już kilku ginekologów a gastroenterolog wmawiał mi hemoroidy, których nie mam. nikt nie chce mi pomóc. a tu za każdym razem jest gorzej. ułożenie macicy to chyba nie ma z tym nic wspólnego a najlepszym lekarstwem jest ciąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam boleści od 3 lat ból jest straszny zaczyna się przed okresem jeden dzień i jest w odbycie nie mogę usiąść poty mnie oblewają skurcze są tak dotkliwe ze nie mogę wstać a jak to wstanę to myślę ze zemdleje nie wiem co robić najgorsze jest to że jak muszę iść do toalety oddać stolec za przeproszeniem to myślę ze umieram w czasie okresu to wszystko się dzieje brzuch nie boli mnie w cale tylko odbyt i to jest straszne skurcz nachodzi nawet jak sie nie ruszam i mam wrażenie ze wykręca mi odbyt pomocy pomóżcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ze mna jest to samo,pomoc sobie mozna jedynie silnym lekiem przeciwbolowym oraz nospa forte najlepiej 2 sztuki na raz,pomaga elikatnie rozniez kapiel w goracej wodzie jezeli bole wystepuja poza okresem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem w takiej samej sytuacji, byłam u jednego ginekologa to powiedział mi ze u kobiet w moim wieku (mam 21 lat) jest to normalne i przepisał mi tylko czopki przeciwbolowe, ktore wcale nie pomogły, poszłam do drugiego ginekologa zbadał mnie hemoroidow nie mam i tez przepisał mi cos przeciwbolowego, i to rowniez nie pomogło, teraz pora na wizyte u kolejnego ginekologa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie miałałam i mam nadal takie dolegliwości...stwierdzono u mnie endometrioze...w 02/2014 idę na laparoskopie ...usuną mi guzek wielkości 21x11x13 zlokalizowany przy jelicie stąd ból odbytu a nie brzucha podczas okresu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny! właśnie leżę w szpitalu z bólem w podbrzuszu, mam tkliwa macice i jajnik z prawej strony.Oprócz tego mam płyn w zatoce douglasa i krew przed macicąa pomiędzy jelitami a pęcherzem.Nie mam problemu z wypróżnianiem się z gazami ani z ddawaniem moczu.Dodam ż e morfologia jest ok nie mam stanu zapalnego i nie mam gorączki. Czy któras miała z Was podobne objawy i o co chodzi? bo leżę 3 dzień i nie mogą mnie zdiagnozować jedni mowia to drudzy tamto.Ponadto nie dostaję zadnych lekow tylko mnie obseruja a plyn i krew się trochę samoistnie wchłania.ale o co w tym chodzi? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś strasznie się czuje:( od rana jak wstałam nic mi nie było później poszłam się wypróżnić i teraz normalnie umieram mam takie skurcze,że aż takich to jeszcze nie miałam .Wziełam na pusty żałądek 2 tab. metafenu i siedziałam w ciepłej wodzie z poł godziny i nic :(:(najbardziej się boje ,że pogoni mnie do toalety bo w tym czasie nie mogę ani usiąść ani stać ani leżeć bo to strasznie boli(a boli od podbrzusza wargi sromowe wszystko w środku ,pachwiny ,odbyt i plecy w okolicach lędźwi.normalnie nie mogę wytrzymać a u gina wszystko ok tyle że byłam u chirurga ogólnego też wmawiał mi hemoroidy ale okazało się ,że mam nie groźne ale bardzo bolesne kurcze odbytu:(((((niech nam ktoś na to pomoże :(((nie mogę sie nawet ruszyć najgorsze jest to że nie wiem kiedy przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny ja mam to samo co Elix .Dokładnie to samo i to podobno przejdzie po trzydziestce ale ja w to wątpię moja mama mówiła że też tak miała po 30 , nawet po urodzeniu dzieci nic nie pomogło.Musimy się poprostu męczyć najgorsze jest to że czasem złapie przy okresie czasem po a niekiedy przed także nie wiadomo od czego to jest zależne tak naprawde a u ginekologa u mnie też wszystko wporządku.Także przykro mi bardzo mogę tylko życzyć aby działo się to jak najrzadziej i nie z taką siła bo jak to Elix napisała naprawde nie wiadomo co ze sobą zrobić w tej chwili . Ani leżeć ani usiąć nawet jak stoisz i się nie ruszasz to cholernie boli boli wszystko od pasa w dół.Zazwyczaj u mnie to boli przez kilka godzin do kilku dni ale to już nie z taką siła poprostu nie mogę usiąść i strasznie się boje że ból bedzie coraz silniejszy . a najgorsze jest rano jak musisz iść do toalety . Czuje się dokładnię jak Elix i naprawde współczuje sobię i wam dziewczyny .Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziewczyny...mialam to samo odkad skonczylam 17 lat....okres bol odbytu taki w okresie ze tracilam nawet wzrok i czolgalam sie nimal do kibelka.....chodzilam po wielu lekarzach...nikt mi nie pomogl....przeslo samoistnie po 5 latach strasznych cierpien...teraz mam 34 lata..leze po operacji...okazalo sie ze mam endometrioze...a moja macica jest tak nią zniszczona ze nigdy nie bedę mamą....to endometrioza i miesniaki powodowaly te bole odbytu....brak wiedzy lekarzy zniszczyly mi macice bo nie leczyli mnie w kierunku endometriozy dopiero w niepczech przy laparoskopi zobaczyli co mi sie w brzuszku dzialo....nie lekcewazcie tego bo potem jak ja zostaniecie bezplodne....zbadajcie sie w kierunku endometriozy i starajcie sie o laparoskopie.pozdrawiam..nie chcialam was straszc ale na moim przykladzie ostrzec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kobiety ja mam też bóle jak chole... z 2-3 dni przed okresem oraz w czasie okresu. Ale gdy okres się skończy to i ból przechodzi a w czasie to ja umieram.A najgorsze jest to że ten skurcz przychodzi z nienacka. Byłam u lekarza ginekologa i też nic nie widzi w czasie tego bólu (skurczu )wkładam czopik na hemoroidy Hemorektal i maś Aesculan 62,5mg+5mg pochodzę i sobie masaż zrobię odbytu i skurcz puszcza. polecam na spróbowanie może któreś akurat pomoże. Nie zaszkodzi. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madzialenka

Witam,mam 31 lat mam to samo, to endometrioza. Ja męcze się już 12 lat jestem po operacji ale to nic nie zmieniło.Endo zaatakowała jelita co wywołuje okropne bóle oprócz tego mam ból prawego barku co również pojawia się przed i w trakcie miesiączki a od 4 miesiecy dochodzą nowe objawy takie jak sztywnienie i ból kręgosłupa w odcinku piersiowym i musi to mieć z tym związek bo za każdum razem to samo przy tych strasznych dniach. Lekarze rozkładają ręce, raczej nikt nam nie pomoże.Dodam że przez Endo straciłam 2 prace i gdyby nie wsparcie męża nie miałabym z czego żyć bez stałej pracy.Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 20 lat od dwóch dni mam jakby z jednej strony spuchnięty odbyt . Nie boli sam z siebie nie mam problemów z siedzeniem czy chodzeniem , ale przy czynnościach w toalecie czuć dyskomfort i że jest to jednak miejsce bolesne , dziś dostałam okres i nie wiem czy jest to spowodowane miesiączką , która się spóźniła , tak podejrzewam . Zastanawiam się czy mam się na zapas martwić , czy to chwilowe i przejdzie co myślicie ?*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana Widzę że jest nas dużo. Niestety. Ja z Endo walczę już 8 lat niestety jest coraz gorzej. Jedno cięcie cesarskie i usuniecie torbiele potem cisza na. MAskra się po nim czulam. Potem przerwa i ból w okolicy odbytu niestety to guz endometrialny. Następnie brałam zoladex podskorny I jak to brałam było lepiej guz malal ja się czułam superr. Jednak nie można to brać bardzo długo i przerwa dostałam okres po 10 mies(Jak brałam zoladex to wstrzymuje on okres i dlatego tak fajnie się czułam.) Teraz umieram.Jak.mam.okres wylądowałam w szpitalu na zastrzyki przeciwbólowe i rozkurczowe. W między czasie jestem umówiona na wizytę do ginekologa który ponoc jest specjalistą od Endo. zaproponowal wycięcie guza wolałabym NIE ale nie mam juz chyba wyjścia. DZIEWCZYNY szukajcie dobrych gino ktorzy sie na tym znają. Z tego co pamiętam jak ma sie hemoroidy to boli i swędzi cały czas oraz leci krew ja tak przechodzilam A przy Endo jest zupełnie inaczej. Trzymam kciuki za Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Widzę że jest nas dużo. Niestety. Ja z Endo walczę już 8 lat niestety jest coraz gorzej. Jedno cięcie cesarskie i usuniecie torbiele potem cisza i leczenie vissane. MAskra się po nim czulam. Potem przerwa i ból w okolicy odbytu niestety to guz endometrialny. Następnie brałam zoladex podskorny I jak to brałam było lepiej guz malal ja się czułam superr. Jednak nie można to brać bardzo długo i (okolo 6 mies ja bralam 11 mies.) PRzerwa dostałam okres po 10 mies(Jak brałam zoladex to wstrzymuje on okres i dlatego tak fajnie się czułam.) Teraz umieram.Jak.mam.okres wylądowałam w szpitalu na zastrzyki przeciwbólowe i rozkurczowe. W między czasie jestem umówiona na wizytę do ginekologa który ponoc jest specjalistą od Endo. zaproponowal wycięcie guza wolałabym NIE ale nie mam juz chyba wyjścia. DZIEWCZYNY szukajcie dobrych gino ktorzy sie na tym znają. Z tego co pamiętam jak ma sie hemoroidy to boli i swędzi cały czas oraz leci krew ja tak przechodzilam A przy Endo jest zupełnie inaczej. Trzymam kciuki za Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż takiego bólu to chyba nigdy nie miałam. Brzuch mnie boli, owszem, czasami plecy, ale biorę wtedy vemonis femi, to tabletki, które działają przeciwbólowo i rozkurczowo. Szybko mi pomagają, 1-2 tabletki i cały dzień spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czaczka

ja też w czasie okresu ratuję się tabetkiami vemonis femi, mi pomagają pozbyć się najsilniejszego bólu miesiączkowego, dzięki tabletkom mogę normlanie funkcjonować, nie denerwuje ise że przez okres w ciągu dnia będe zwijać się z bólu, bo mam sprawdzone rozwiązanie na bóle menstruacyjne. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×