Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta przy podrażnieniu żołądka


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Piszę w sprawie problemów z żołądkiem. Wszystko zaczęło się ponad tydzień temu. Dwa tygodnie temu zacząłem brać antybiotyk proxicil oraz lacidofil (godzine po zażyciu antyb.). Zawsze po zażyciu proxicilu czułem się trochę słabo. Ok 9 dni temu dopadł mnie niesamowity ból brzucha, który trwał ok 2 godzin (wieczór). Bóle nastąpiły po obiedzie (ok 15:30) po zażyciu antyb. Gdzine po rozpoczęciu się bólów, zażyłem lacidofil, potem jeszcze no-spę, którą zwymiotowałem. Po dwóch godzinach zasnąłem. Jak się obudziłem miałem dalej bóle brzucha, ale były bardziej dokuczliwe, niż silne jak poprzedni. Przez tydzień miewałem cały czas te dokuczliwe bóle (antybiotyk brałem 1 raz dziennie). Skończyłem brać proxicil jakiś tydzień temu, niecały. We środę dopadł mnie kolejny ból, silniejszy od tego sprzed ponad tygodnia. Pojechałem na pogotowie, potem do szpitala. Tam podano mi nospę i jeszcze jeden lek. Jeden dożylnie, drugi domięśniowo. Zrobiono mi badania moczu oraz krwi, nic szczególnego nie wykazało. Na drugi dzień miałem znów te dokuczliwe bóle jak przez cały tydzień (okresowe, trwające po kilka minut, wygłuszające się, i powracające znów. I tak w kółko). Przepisano mi nospę forte oraz polprazol. Oczywiście zdiagnozowano u mnie podrażnienie żołądka (stres, antybiotyk). Chciałbym się dowiedzieć, co mogę bez obawy spożywać, a czego nie. Lekarz mi powiedział, że mogę jeść: banany, chude mięso, twarożki, serki, chleb, herbatę lecz najlepiej niesłodzoną. Czy mogę jeść np czekoladę, ziemniaki, pić mleko, kefir, soki, jeść ser żółty, sałatę, rosół? Czy faktycznie nie mogę doprawiać jedzenia przyprawami? Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×