Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bilirubina, choroba oskrzeli, zapalenie płuc


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze,mój synek 7 letni ma częste bóle brzucha,wątroby i trzustki jest nie jadkiem nie wogóle mięsa ,je bardzo mało i rzadko i tylko słodycze czasem pierogi.Problem polega na że czesto choruje na oskrzela i zapalenie płuc.Teraz obecnie jest bardzo blady i lekko żółtawy i środek dłoni ma żołte wynik bilirubiny ma 1,45. Czy ten wynik jest w normie proszę o porade jakie wykonać jeszcze badania,aby zdjagnozować chorobe.Dzienkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ma Pani normę w wynikach badań. Każde laboratorium ma inne normy. Najczęściej jest do 1,2 czyli wynik byłby lekko podwyższony, ale taki wynik na pewno nie powoduje klinicznych objawów żółtaczki. Aby sprecyzować badania należałoby wykonać USG jamy brzusznej, ASPAT, ALAT, GGTP, fosfatazę alkaliczną, bilirubinę bezpośrednią i pośrednią, układ krzepnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wspomniałam o problemie z nerkami które ma prawie od 1roku życia mniej więcej.Przy oddawaniu moczu ma częste bóle okolicy prącia.Ma w moczu bardzo często kryształki,szawianowe,siarczanowe,fosforanowe i wapniowe.W badaniu USG pęcherza wynika,że ma złogi piasku.Ze względu na wiek 7 lat lekarze nie zalecają praktycznie nic oprucz diety ubogiej w słodycze,kwaśne potrawy i smażone.Ale mam problem bo on wogóle nie chce jeść nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×