Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jednostki TSH w Polsce i Anglii


Gość Joanna D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem po usunieciu guza, nastepnie calej tarczycy i kolejno podany jod. Obecnie przebywam za granica a w kwietniu jade do Gliwic na coroczna wizyte. Mam problem tego typu, co 3 miesiace robie w Anglii badanie TSH, jednak wyniki podawane sa w innych jednostkach i nie wiem jak je interpretowac. Nie chce szukac tu na miejscu specjalisty gdyz chce sie leczyc tylko w Polsce. Biore euthyrox 100, a zalecenie z Gliwic to stezenie TSH 0,1-1,0 ulU/ml do kolejnej wizyty w kwietniu. Problem w tym, ze 6 stycznia robilam kolejne badane krwi w UK i wynik jest nastepujacy: TSH 0,01 mu/L. wraz z wynikami przyslano mi i zmienili na nowe tabletki levothyroxine 50mg i skierowanie za 6 tyg. na kolejne pobieranie krwi. Tlumaczylam, ze musze trzymac sie zalecen z Gliwic, ze nie powinnam zmieniac leku tym bardziej dawki, zeby lekarz pomogl mi trzymac sie w zalecanym z Gliwic stezeniu i wtedy rodzinny polecil mi abym dowiedziala sie osobiscie jaka jest roznica w jednostkach i jak je interpretowac poniewaz nie wie czy to jest to samo. Dlatego zwracam sie z ogromna prosba o pomoc w tej sprawie, poniewaz nie wiem na jaka dawke zmienic euthyrox i czy w ogole levothyroxine moge stosowac zamiennie z eutyroxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSH jak wskazuja badania w najlepszym przypadku powinien lezec miedzy 0,5 - 1,5 mU/L. 95% ludzi zdrowych wartosc TSH lezy pomiedzy 0,3 i 2,5 mU/L Norma w ulU/ml wynosi 0,490 - 4,670 ulU/ml czyli w Pani przypadku norma musi być zaniżona około 5 razy czyli nie niżej niż 0,1. Pani wynik jest podany w setnych, więc znaczy to raczej o przedawkowaniu hormonów dlatego zaproponowano niższą dawkę. Można zamiennie używać tych leków. Decyzję jednak ostateczną w tej sprawie najlepiej, aby podjął endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, zdaje sobie sprawe z wartosci tsh dla osob zdrowych, tylko moje pytanie brzmi co powinnam zrobic przy takim wyniku jaki mam i jak sie dostosowac do stezenia podanego w gliwicach biorac pod uwage roznice w jednoskach. chyba to ostatnie jest dla mnie najwieksza zagadka.nie mam mozliwosci skontaktowania sie z lekarzem w polsce,a lekarze tu na miejscu sa bardzo problemowi w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja również jestem po usunięciu tarczycy mam podobny problem jak pani bo operacja była w Polsce i tez biorę tą samą dawkę leku co pani i teraz muszę zrobić znów badania jestem w Anglii i na badania czekałam 2 tyg teraz czekam kolejny tydzień na wyniki i też mam mieszane uczucia co do tych lekarzy boje się ze nie takie mi tabletki dadzą jakie powinni na szczęście mam kontakt z lekarze z Polski i może wszystko będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×