Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta w tarczycy na pograniczu płata prawego i cieśni


Gość AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 lat leczę się na nadczynność tarczycy.Przeszłam także scyntygrafię.poprzednie usg nic nie wykazało.Dzisiaj na nowym usg okazało się,że jest na pograniczu płata prawego i cieśni cysta 4mm.Czy jest to dość poważne vczy raczej nie?Pytam sie ponieważ kolejka do endokrynologa jest bardzo długa i mam termin dopiero za pól roku czy raczej starać sie dostać szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie cierpię na nadczynność ani niedoczynność tarczycy, ale mam cystę tych samych rozmiarów w prawym płacie. Byłam już na konsultacji u endokrynologa, zrobiłam wszytskie badania i wyszły pozytywnie, sama lekarz powiedziała, że nawet bardzo dobrze. Musze czekać tyk na usg w kolejce :/ i wtedy się zobaczy co to dokładnie i dlaczego jest - w każdym bądź razie leczy się to raczej farmakologicznie - mam nadziejż, że nie przerodzi się ta cysta w coś gorszego. Trzymam za siebie i za Panią kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesiecy powiekszyly mi sie wezly chlonne za uszami 20mm i 13mmBadania krwi z tarczycy sa w normie natomiast usg tarczyca polozona typowo o prawidlowej ehogennosci,niepowiekszona,bez zmian ogniskowych.Prawy plat o wymiarach ok38x14x16.Ciesn o grubosci 4mm.Lewy plat o wym 38x13x19mm.Wyniki z krwi okey tylko ob 18.Dusi mnie w szyje mam prady w glowie i na potylicy Samopoczucie fatalne,kto mi odpowie co mam dalej robic.Widzialo juz mnie 9 lekarzy ,za dwa dni robie tk szyji Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 6 lat mam cysty na tarczycy. Co roku robie sobie badania hormonow i potem USG u endykrynologa. Mieszkam za granica i tam nie ma problemow z dostaniem sie do lekarza. Badania sa bezplatne gdy ma sie skierowanie od tzw. lekarza domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×