Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kresy białej


Gość Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Mając 16 lat przeszłam zabieg usunięcia przepukliny. Jednak po czterech miesiącach pojawił się nowy problem lekarz stwierdził drugą przepuklinę kresy białej nieco niżej. Czy taka sytuacja jest możliwa? W tej chwil mam skończone 18 lat i dalej męczę się z tym problemem, dokładnie dwa dni temu miałam wyznaczony termin drugiej operacji, jednak lekarz nie był pewien co zrobić z moją przypadłością i odesłał mnie do domu. Jego zalecenia: ciężki trening, siłownia, basen tylko dlatego, aby moja przepuklina stała się większa i łatwiejsza do zoperowania. Czy to w ogóle ma sens? Czy w tym wypadku należy wykonać badanie USG? A w razie ciąży, czy przepuklina może sprawiać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się przepuklin jest niekontrolowane i może się ujawnić niezależnie od wszystkiego, nawet bez istotnych powodów. Nie wiem dlaczego lekarz odesłał Panią i nie przyjął do leczenia operacyjnego. Jeśli przepuklina rzeczywiście istnieje i jest dobrze badalna jedynym skutecznym sposobem leczenia jest zabieg. Trudno mi wydawać jakiekolwiek osądy bez badania Pani. Nie rozumiem dlaczego miałaby Pani przez wysiłek fizyczny powiększać wrota przepukliny. Im przepuklina jest mniejsza tym zabieg jest także łatwiejszy, krócej trwa i niesie ze sobą mniej powikłań. Badanie USG w zakresie przepuklin nie ma sensu. Wystarczy zwykłe badanie rękami przez chirurga, aby ocenić stan przepukliny. Niestety w razie ciąży przepuklina może się znacznie powiększyć dlatego najlepiej byłoby ją zoperować przed tym stanem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam własnie sie dowiedzialam ze mam przepukline pepkowa i przepukline kresy bialej . jestem 3 mc po cesarkim cieciu i moj brzuch wyglada jak balonik. Przed ciaza prowadzilam bardzo aktywny trtyb zyxcia i 4 razy w tygodniu cw2iczylam * ciezo pogodzic mi sie z taka figora zwlaszca ze ucze wf-u co moge zrobic zeby to zlikfidowac * Czy moge intensywnie cwiczyc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 22 lata, lekarz zdiagnozował u mnie przepukline kresy białej. Zabieg będę miała wykonany za około 2 miesiące (dokładnego terminu jeszcze nie ustalono). Czy mogę teraz, czekając na zabieg, chodzic na aerobik i po zabiegu również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 30 lat i zauważyłam nad pępkiem guz wielkosci kurzego jajka duzo czytałam i dowiedziałam sie ze to przepuklina krsy białej,mam pytanie czy musze koniecznie poddac sie zabiegowi,pytam bo boje sie bardzo ,operacji.A pojawiła sie gdzies 2 lata temu i rosnie ,strasznie mi dokucza gdy sie nadzwigam ,lub zmecze wtedy robi sie wypukłe i twarde,a tak przewaznie jest miekkie,czy mozna życ z ta przepuklina i nie operowac czy trzeba operowac,i jak przebiega taka operacja.Dziekuje z góry za odpowiedz.Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udaj się moja droga do chirurga bo z tym niema żartów, operacja nie boli bo sobie po uśpieniu słodziutko śpisz:),ja jestem tydzień po operacji przepukliny kresy białej, chodziłam z nią 12 lat.teraz czeka mnie długa rekonwalestencja.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córka urodziła sie z przepuklina kresy białej na poczatku lekarz kazał plasterkowac pózniej nie. Mówił ze trzeba czekać ze sie wchłonie. Córka ma obecnie 1,5 roku i nadal jest widoczne koło pępka mała kulka jest nieco mniejsza co mam robić ! lekarz twierdzi ze to nie nadaje sie do operacji gdyż sie wchłonie gdy mięśnie brzucha sie będą wyrabiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jadwiga.nojek@neostrada.pl

Mam 68 lat, 36lat po ostatnim porodzie.Dopiero teraz okazało się,że mam przepuklinę kresy białej.Widzialam wybrzuszenie brzucha przy np. cwiczeniach,ale nie mam zadnych dolegliwości. Czy powinnam się tym zająć,czy zostawić to w spokoju?Czy jest jakieś ryzyko dla zdrowia zwiazane z tą przepukliną?Jadwiga N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Jeśli to rzeczywiście przepuklina w kresie białej należy ją zoperować. Jeśli tylko rozstęp mięśni prostych brzucha nie ma co do tego wskazań. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, który określi czy to przepuklina czy rozstęp i zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pielegnowac trzeba szef no przepuchlinie kresy bialej i jak dlugo nosi sie opatrunek jezeli na kontroli chirurg mi zmienil na nowy nosze go 2 dni,a zabieg mialam 16 grudnia.Czekam na szybka odp.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×