Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia na siłowni wzmacniające mięśnie szyi


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat.Czy mogę wykonywać ćwiczenie na siłowni na szyję,które wzmacnia głowę i umięśni szyję? Oto ćwiczenie: Mostek zapaśniczy, opis- Jednym z podstawowych ćwiczeń służących do wzmacniania szyi jest mostek zapaśniczy.Aby go prawidłowo wykonać,połóż się plecami na podłodze i podłóż pod barki poduszkę lub materac.Przyciągnij stopy blisko pośladków.Pomagając sobie dłońmi wypchnij biodra i klatkę piersiową do góry tak,żeby ciężar ciała spoczywał tylko na czubku głowy(głowa oparta na poduszce lub materacu),ale nie na barkach.Zachowując tą pozycję chwyć lekką sztangę dłońmi rozstawionymi na szerokość barków,podnieś ją nad twarzą do klatki piersiowej i wyciśnij do wyprostowanych ramion.Trzymając ciężar w tym położeniu opuść barki póki niemal nie dotkną podłogi,a następnie siłą samej szyi unieś je w górę i ponownie stań na czubku głowy. Czasem kiedyś bolało mi serce(po tej stronie) Czy bieganie sport,wzmocni mi serce ? Miałem badania i było wszystko ok. Dostałem 3 razy w życiu w głowę nogą na zawodach kung fu.Ucichło mi w głowie tak jakby ktoś koło mnie rzucił granat. Może być coś nie tak z głową,siatką oczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wykonywać ćwiczenie na siłowni na szyję,które wzmacnia głowę i umięśni szyję? - tak można, nie ma przeciwwskazań Czy bieganie sport,wzmocni mi serce ? Miałem badania i było wszystko ok. - w przypadku dobrych wyników wskazujących na prawidłową pracę serca nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportów Może być coś nie tak z głową,siatką oczną? - tego nie stwierdzę bez bezpośredniego badania, radzę z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×