Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja woreczka żółciowego nago?


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Za 2 tygodnię mam operację woreczka żółciowego. Może moje pytanie jest głupie ale chciałabym wiedzieć co mnie czeka na stole operacyjnym? Czy do operacji zakłada się jakąś kszulkę czy leży się całkiem nago?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zabiegiem dostaniesz środek uspokajający. Bedziesz lekko senna. Na sobie bedziesz miała ubraną długą koszulę, którą otrzymasz od szpitala. Zostaniesz zawieziona na blok operacyjny. Tam po lekach wziewnych całkowicie uśniesz. Będziesz miała założoną rurkę do tchwicy, przez którą będą podawane w odpowiednich stężeniach gazy, a aparat znieczulający będzie je dozował do Twoich płuc. Po zabiegu zostaniesz wybudzona i zostanie usunięta rurka z tchawicy. Potem przez chwilę poleżysz na sali wybudzeniowaj i zawiązą Cię w końcu na salę na oddziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na salę operacyjną poszłam sama,mogłam zostać w majtkach i spodniach od piżamy,przed zabiegiem dostałam tylko antybiotyk,a koszylkę firmową z rozcięciem krótką Co kraj to obyczaj.Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na salę też poszłam sama, w swojej piżamie a na sali zdjęłam górę, na stole pielęgniarka mnie przykryła i zaraz dostałam weflon do ręki i coś i podano dożylnie i więcej nie pamiętam obudziłam się na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wrocilam do domu, boli i ciagnie w miejscu szycia. Po mnie przyjechala pielegniarka z lozkiem, kazala mi sciagnac wszystko od pasa w dol i zostac tlyko w krotkiej koszulce, po czym polozylam sie na lozko i cale szczescie przykryto mnie kolderka:P. Tak wiec pelna nagosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon A. K-ce

boze swiety o co Wam chodzi z ta nagością? wybaczcie ale interesuje mnie czego sie obawiacie? pozdrawiam p.s. sam mialem takowa operacje tydzien temu przy okazji dodajac ze lezalem nago z moim willym na wierzchu *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Mama niedawno wyszła ze szpitala i teraz jest już w domu... 1.Chcę sie spytać czy długo ma przestrzegać diety??? 2.kiedy wruci do sił?Musi odpoczywać czy poruszać się,chodzić????? Bo moja mama była w szpitalu i miała operację...Kamienie żółciowe.... ROzumienie...??????? Proszę o POMOC , Odp. DZIĘKUJE z GÓRY....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IRENA Z OPOLA

tydzien temu przeszlam operacje laparoskopowa,na sali musialam sie rozebrac przykryli przescieradlem na sali operacyjnej byli wspaniali ludzie tak strasznie sie balam dziekuje im na slowa wsparcia tak tego potrzebowalam teraz jestem juz w domu.troche sie artwie bo mialam tez guza jeszcze kilka dni musze poczekac.duzo zdrowia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AGATA Z OKOLIC ŁODZI

jestem przerazona bo mnie też to czeka bardzo sie boje ale juz chyba dłużej nie pociagne bez operacji ból jest już tak wielki ze ostatnio zdazylo mi sie zemdlec ale nie lubie szpitali i na razie jakos sie trzymam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już 8 miesięcy temu poddałam się zabiegowi usunięcia pęcherzyka żółciowego i od tego momentu mam spokój.Nic mnie nie bolało, nie miałam wzdęć. A wcześniej też nie było łatwo jak zaczeło boleć. Jeśli moglabym Ci doradzić to ić dziewczyno i się nie męcz. Życze dużo zdrowka. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OLGA,2009-11-25

Borykam sie z ta decyzja od pol roku.Strach mnie ogarnia, poniewaz mam astme oskrzelowa.W tej chwili oddech mi sie unormował po lekach,ale mam obawy.Planuje zajsc w ciaze i to mnie dopinguje aby sie zdecydowac przed ciaza na ten zabieg.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam koszulę która miała wielki dekolt i na boku cięcie. Dali mi głupiego jaśka, później zostałam przewieziona na salę operacyjną, na której wbili wenflon i podłączyli kroplówkę, nie mam pojęcia co to było. Dopiero po jakimś czasie (cały czas miałam na sobie tę koszulę) założyli mi na twarz maskę no i odpłynęłam ... po obudzeniu mimo woli zaczęłam beczeć związku z szokiem i głosami, aby się obudzić. Nie było aż tak źle, chodź najgorsze były dni po .. bóle ramion jak i ogólne zmęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie w środę miałam zabieg laparoskopowo. Nie było tak zle dostałam jaśka zawieziono mnie na salę operacyjną dostałam zastrzyk i obudziłam się po wszystkim. Nie bolało mnie nic w miejscu operacji,natomiast bolały plecy.Lecz juz w sobotę bło wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszulka przed kolana z tyłu wiązana na szyii. Na sali zdjeli mi ją do pasa. przyczepili elektrody do obserwowania rytmu serducha. Na salę wieźli mnie pod kołderką i tak też wróciłam z sali pooperacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pojechałam w swoich ubraniach, na bloku przebrałam się w taką zieloną koszulkę, którą zaraz na sali mi zdjęli i przykryli jakąś szmatką, zostałam uśpiona i tyle pamiętam, obudziłam się już na sali wybudzeniowej goluteńka i tak przez 24 godziny na sali pooperacyjnej. dzień po operacji salowa mnie umyła i ubrała w piżamkę. lekarz na mnie patrzył jak ja na fakturę (jestem księgową). Ja szukam daty wystawienia i sprawdzam czy jest wszystko ok pod względem formalnym i on tak samo, zero podtekstów a szkoda bo przystojny był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie leże w szpitalu po operacji juz 8 dzień....powiem wam że nie jest tak żle najgorzej jest na początku dołączyli mi na brzuchu mam cały czas i tak jeszcze przez tydzień rulke co wydobywa się żółć i od dzisiaj mi zaczynają zamykać powoli dzis na 1 godz. ale 2 razy dziennie jutro na 3 i tak stopniowo i za 5 dni zobaczą mi czy jest w środku wszystko dobrze przez usg jeżeli tak to ide do domu:) mam z tego powodu że jestem młoda mam 18 lat i sie bali bo jestem świerzo po porodzie i ta operacja była ryzygowna troszke:( ps. nie ma się czego bać*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i też z powodu bardzo silnego zapalenia trzustki nie chcieli się podjąc operacji ale że było trzeba bo ważniejsze jest życie to podjeli się operacji.... dziś jestem 3 miesiące po operacji czuje sie dobrze diety prawie nie używam można powiedzieć że jem wszystko*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam na imie Beata i mam 30lat,niecale 2tyg.temu trafilam z okropnym bolem do szpitalaz,to bylo zapalenie woreczka zolciowego,ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze mam dwa kamienie.Czekam teraz na zabieg ktory odbedzie sie w listopadzie,to jeszcze dluga droga musze sie pilnowac bo do tego czasu nie moze mi sie przytrafic atak,nie wiem co mam robic jakiej diety uzywac zeby uniknac tych bolesnych atakow.Czuje sie jakby moje cialo wyprodukowalo swoja wlasna bombe,kazdego dnia strach przed atakiem niepozwala mi normalnie funkcjonowac.Prosze pomozcie:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! i jeszcze wazna sprawa kamienie sa spore ten najwiekszy ma 2,7 cm.ten drugi jest troszke miejszy.Wydaje mi sie ze juz takie rozmiary musza byc usuwane operacyjnie,inne metody raczej nie pomogly by.Co Wy o tym myslicie?Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże ja mam ostre zapalenie woreczka już przeszło tydzień czasu,bylam u chirurga na usg,i powiedział ,że jest ostre zapalenie ,ale w żadnym wypadku nie wycinać tylko nospa forte przez 4 dni , ale to nic nie daje mi i co ja mam zrobić z tym?pomocy dotego te nudności w nocy, a ból mocny nie jest tylko takie gniecenie czuje w dzień to prawie nie czuje tylko noce są najgorsze mam 27 lat a dodam jeszcze ,że męczy mnie to już od dziesiątego rokużycia ,ale łapało tak co pół roku i trzymało dwa góra trzy dni a teraz juz prawie dwa tygodnie, najgorzej się boję ,żebym nie umarła od tego bo mam synka małego.a zapytam jeszcze jak się umawia operację wszpitalu i ile się leży po operacji i czy ból jest duży po operacji i wogule wszystkie te żeczy ,dodam jeszcze ,że miałam cesarke to nie było tak strasznie z bólem czy może to jest podobne do bólu po cesarce? bardzo proszę kogoś o pomoc bo jestem straszna panikara i mdleje na sam zapach szpiutala błagam pomocy ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×