Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w jamie brzusznej


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie USG wykazało u mojego Taty płyn w jamie brzusznej. Towarzyszą temu bole brzucha, które trwały przed badaniem około dwóch dni. Od trzech dni Tata jest w szpitalu, jednak lekarze nie potrafią stwierdzić co dokładnie mu dolega. Miał robione badania, które nie wykazały nieprawidłowości. Lekarze wykluczyli stan zapalny trzustki, który wg nich uniemożliwiał operacyjne otwarcie brzucha. Jutro lekarz zapowiedział laparotomię zwiadowczą. Wiem, ze z tego opisu trudno coś wywnioskować, ale prosiłbym bardzo pana doktora o zastanowienie się nad takim przypadkiem. Dodam jeszcze, że Tata nie narzeka na ból brzucha, gdy leży i się nie rusza. Boli go gdy próbuje kasłać lub zmieniać pozycję leżenia. Temperaturę ma lekko podwyższoną około 37 st. C. Ma w środku dużo gazów i nie oddaje stolca. Nie przyjmuje żadnych pokarmów, jedynie kroplówki. Myślę, że to wszystkie informacje, które mogłem przekazać z mojej strony. Martwi mnie to, że nie można określić co dokładnie dolega Tacie. Jeszcze w kwestii jedzenia. Przyjmował takie same posiłki jak wszyscy domownicy, a nikt inny nie ma żadnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych przekazanych przez Pana informacji na temat ojca nic niestety konkretnego nie wynika oprócz tego, że w jamie brzusznej jest płyn i ojciec ma z pewnością objawy niedrożności przewodu pokarmowego – dlatego zadecydowano o laparotomii zwiadowczej. Czy wykonano dodatkowe badania jamy brzusznej np. chociażby RTG przeglądowe jamy brzusznej (gastroskopia, kolonoskopia)?. Nie znam wyników badań laboratoryjnych krwi i moczu. Dlatego nic konkretnego w tej sprawie nie napiszę, gdyż przekazane informację są ogólnikowe i pobieżne. Myślę, że co do laparotomii zwiadowczej są istotne wskazania i dopiero po niej będzie można dopiero coś konkretnego napisać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasia lat 19

Jestem od 5lat po przeszczepie nerki,a we wrześniu ubiegłego roku miałam usuwaną własną nerkę ponieważ robił mi się stan zapalny!!!!od jakiegoś czasu zauważyłam,że przybrałam na wadze moja norma jest45kg,a teraz ważę 54kg.Pierwsze co to poszłam do ginekologa bo pomyślałam iż mogę być w ciąży!!!!co prawda miesiączka mi się nie spózniała,ale z tego co wiem to wcale nie musi tak być.Ginekolog stwierdził,że nie jestem w ciąży lecz mam płyn w jamie brzusznej po tej wiadomości szybko zrobiłam badanie usg z czego wynikło,że płyn jest w brzuchu,ale nie wiadomo co jest tego przyczyną bo żadnego zastoju nie mam w pęcherzu i mocz oddaje normalnie!!!!co prawda od kilku miesięcy biorę furusemid lek moczopędny,ale płyn jest zrobiłam też badanie krwi KREATYNINE która odpowiada za czynność nerek no i podniosła mi się moja norma jest 1,3 a teraz mam 2,0 z takim czymś nie można zwlekać dobrze o tym wiem ale tak bardzo dużo przeszłam w życiu,że boję się dlatego zadzwoniłam i umówiłam się na kontrole mam nadzieje,że będzie dobrze z moją przeszczepioną nerką!!!!rada dla innych nie zwlekajcie z takimi schorzeniami!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

u mojej 8 letniej córeczki wykryto płyn w brzuszku,bardzo sie tym martwi, m wszystkie dobre podstawowe wyniki z powodu wymiotów i goraczki lezala 3 dni w szpitalu,lekarz zalecił diete i kontrolne usg brzucha za 2 tygodnie. jestem przerazona gdyz tu w internecie mam informacje ze to musi byc jakas zła choroba. prosze o pomoc co dalej z tym robic . agnieszka 34lat 15.02.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłam na kontroli u ginekologa ,dowiedzialam sie ze mam płyn w jamie brzusznej. We wtorek zrobie wyniki a w czwartek mam zgłosić się z nimi do ginekologa.. W internecie nie ma konkretnych informacji pisza tylko o guzach i nowotworach,dlatego obawiam się ze moge miec jakis guz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agata 25 lat, 2.08.2011

Ja też dzisiaj byłam u ginekologa i stwierdził,że mam płyn w jamie otrzewnej i w czwartek mam usg jamy brzusznej i kazał jeszcze zrobić kolonoskopie i nie wykluczył zabiegu chirurgicznego....ja od prawie 3 tygodni jestem senna,mam biegunki po każdym spożytym posiłku,oddaje często mocz i boli mnie podbrzusze,nie oddaje stolca...i mam brzuch jak balon opuchnięty i wzdęty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra ma 17 lat i USG wykazalo u niej płyny w jamie brzysznej ... Co to oznacza... Boje sie o nia... Oby nic jej nie było... Prosze o konsultacje Czy mozliwe jest to ze u tak młodej dziewczyny moze byc RAK... Mam nadzieje ze to nic powaznego ,,,... Prosze o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×