Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Piasek w woreczku żółciowym


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Każdy taki przypadek należy rozważać indywidualnie, ponieważ istotne jest tu występowanie objawów. Istnieje leczenie nieoperacyjne, czyli rozpuszczenie kamieni za pomocą doustnych kwasów żółciowych ( trwa długo i jest kosztowne). Jeśli występują objawy kamicy wówczas trzeba rozważyć z lekarzem usunięcie pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z drobnymi złogami w pęcherzyku żółciowym są związane dolegliwości jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja. Leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne, a czasami może nawet powodować powikłania (zejście małego kamienia i zatkanie dróg żółciowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam kamicę pęcherzyka żółciowego i mam zabieg za 4 dni ale nie wiem czy się na niego zdecydować, ponieważ ja nie mam żadnych kolek, tylko czasami mam wzdęcia brzucha mdłości, żółty jezyk a także zawroty głowy ale nie wiem czy to od tego. Dlatego nie wiem co mam zrobić , czy iść na ten zabieg czy nie , a ogólnie to tak się boję samej narkozy bo wydaje mi się że się nie obudze, tym bardziej się boję bo leczę się na nerwicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak tylko urodziłam dziecko 6miesiecy temu. To przyszły nudności wymioty bóle w klace piersiowej i w plechac. Byłam u jednego lekarza powiedział ze trzeba usunąć piasek w woreczku jeden powiedział ze nie trzeba ze można je wykruszyc. Tylko mam dietę stosować to nie będzie bolało. Powiedzcie mi Czy piasek we woreczku zolciowym trzeba usunąć?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×