Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa


Gość JOLANTA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość haemophilus

Operacja jest ostatecznością. Wykonuja ją neurochirurdzy. Na początek należy wykonać rezonans magnetyczny i z nim udać się na konsultacje. Lekarz oceni stopień zaawansowania przepukliny oraz nasilenie dolegliwości nią spowodowanych. Wtedy zaleci rehabilitację albo w ostateczności operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi pomoc,odebralam wynik Tk kregosłupa,wizyte u ortopedy mam dopiero za miesiac.bol jest coraz silniejszy i przeszkadza juz nawet w codziennych czynnosciach:( to opis:na poziomie L5/S1 niewielkie zwezenie przestrzeni miedzykregowej. centralno-lewoboczna przepuklina materialu tarczy miedzykregowejwypuklajaca sie do kanalu kregowego na ok.5mm z cechami impresji na worek oponowy i spłyceniem lewego zachyłka korzeniowego-nie mozna wykluczuc podraznienia lewego korzenia nerwowego. kanal nerwowy w wymiarze AP na pozieomach obojetnych badaniem waski-11-12mm. Otwory miedzykregowe na poziomie L5/S1 obustronnie nieco wezsze. mam teraz sie zapisac tez do neurologa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O POMOC. wizytę u neur. mam w czerwcu a dziś odebrałam wynik tomografu. CO TO??? I CO MAM ZROBIĆ??? Opis badania : (2010-04-19 19:50) Uwypuklenie całego krążka L3-4 Przepuklina tylna 6mm krążka L4-5 z sekwestrem 8mm położonym po prawej stronie. Uciśnięty prawy zachyłek boczny. Zmiany zwyrodnieniowe krążka L5-S1- widoczny objaw próżniowy. Poza tym przepuklina tylna 7mm. Wymiar a-p kanału kręgowego 12mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji kregoslupa i dalej mnie boli w czesci ledzwiowej mam dretwienie nogi i posladka i bol przy chodzeniu oraz odczowam bol przy podnoszeniu .czegos operacja byla rok temu . czy tak juz zostanie ? prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie 3 lata temu mialam operacje odcinka ledzwiowego , wstawione mialam stabilizatory ktore nie zostaly umieszczone na tym odcinku co powinny obecnie swedzi mnie kregoslup tak jakby cos tam splywalo i robi sie ogromny slad jakby bylo to poparzenia do tego cos sie robi rowniez z odcinkiem kregow szyjnych ktore tez swedza i ucieka mi glowa oraz mam zawroty glowyco robic prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×