Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta i ogólny stan zdrowia po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Nikolas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój brat miał wyciety wyrostek w środe, okazalo sie że istniał juz ropien wokól wyrostka (jak przeczytalem oznacza ze pacjent zglosil sie dosyć poźno), założono mu dren po operacji i w niedziele (dzisiaj) miał zdjety ponieważ ropa już nie wyciekała, temp 37.5, przez 4dni mial podawaną kroplowke i jak chcial to wode niegaz., ale mam nadzieje ze od jutra zacznie już coś jeść , oto moje pytania : 1. Kiedy odzyska siłe (narazie porusza sie powoli, lekko przygarbiony) ale doktor jednak karze aby sie rozchodził 2. > Co po takim przebiegu choroby będzie mógł jeść gdy go wypiszą prosze o jakies dokladne produkty co najpierw i co stopniowo dokładać do jadłospisu (dodam ze lubil rzeczy pikantne) 3. Po jakim czasie bedzie mogl wrocic do szkoly i czy wyjazd na zawody w siatkówke w styczniu wchodzi w gre? dziekuje za informacje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po około tygodniu powinien być w pełni sprawny. 2. Rzeczy pikantne i ciężkostrawne wykluczyć przez tydzień po wyjściu ze szpitala. Do szkoły może wrócić po feriach świątecznych, zwolnienie z WF-u i uprawiania sportu przez miesiąc po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze jeszcze mecze nawet w swieta.. (przy okazji wesolych *) 1) brat mial wyjete szwy po 7dniach od zabiegu czy to nie za wczesnie, caly czas nie moze sie calkiem wyprostowac ponieważ odczuwa duzy ból tak samo podczas śmiechu czy to normalne? 2) jest 2 dzien w domu, jak dlugo musi czekac na stolec? \ serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze jeszcze mecze nawet w swieta.. (przy okazji wesolych *) 1) brat mial wyjete szwy po 7dniach od zabiegu czy to nie za wczesnie, caly czas nie moze sie calkiem wyprostowac ponieważ odczuwa duzy ból tak samo podczas śmiechu czy to normalne? 2) jest 2 dzien w domu, jak dlugo musi czekac na stolec? edit 3/jak możesz to prosze o porade odnosnie nadętego brzucha chociaz nie odczuwa przy tym bólu? serdeczne dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemeczek.

1) że czuje ból podczas śmiechu to normalne ale to po jakimś tygodniu-dwóch mu minie. ja tak miałam. 2) a ile jest po operacji wycięcia wyrostka? zazwyczaj tak już powinno się w 3-4 dniu po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×