Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból podbrzusza i jądra po stronie lewej


Gość Hubka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem gdyz odczuwam ból w lewym podbrzuszu (ucisk) który emanuje aż do jądra. Dodam, że lewe jadro jest strasznie nisko (musze je nieustannie poprawiac, gdyż odczuwam dyskomfort) najądrze lewego jądra jest zgrubiałe i dziwnie ułożone. Ucisk odczuwam również w pachwinie. Nie jest to przepuklina to wiem napewno, być może ktoś z was mógłby mi powiedziec co to w przybliżeniu moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz skontaktować się z lekarzem, żeby Cię zbadał. Być może będzie także potrzebna konsultacja urologiczna. Z tego co opisujesz dolegliwości mogą być związane z żylakami powrózka nasiennego. Leczenie objawowych żylaków powrózka nasiennego jest zabiegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żylaki powrózka? z tego co czytałem to to prowadzi do niepłodności? ja to mam juz od ok roku taki *dyskomfort*. Ale skoro to jest tylko w lewym jadrze to czmu do niepłodności? wkoncu zostaje 2 jadro? Pytam naprawde serio. Zabiegowe czyli równa sie skalpel tak? I wogóle dzieki za odpowiedź*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od razu nieplodnosc. zalezy kiedy powstaly i jakiej sa wielkosci. wiekszosc lekarzy uwaza ze zylaki towarzysza nieplodnosci a nie ze sa jej przyczyna, ale ile lakarzy tyle opini. Jak zrobisz badanie nasienia to bedziesz wiedzial czy maja wplyw na twoja plodnosc czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się odzywam, gdyż męczy mnie pytanie. Byłem u urologa, zbadał jadra palcami i powiedział że to moze być coś z naczyniami krwionośnymi i ze operacji nie trzeba tyle że mu nie powiedziałem ze mam to od roku. a zapisując cos w mojej karcie, zapytał pielęgniarki jaki numer maja *żylaki* wiec to pewnie jakieś stadium tych zylaków powrózka. Przepisał mi detralex i olfen (w czopkach :|) i powiedział że jak sie nie poprawi to znów sie zapisać:| tyle ze jak skoncze brac i dopiero sie zapisze to wizyte bede miec w maju. Czy ktos używał tych leków ja używam ich od 2 dni (wiem że krótko) i nie przynoszą mi żadnej ulgi a właściwie to teraz bóle mi sie nasiliy w podbrzuszu. ten detralex podobno na wzmocnienie scianek naczyn krwionośnych a olfen to w recepcie ma że tyle rzeczy poprawia od kegosłupa do żylaków wiec to pewnie do niczego. Może ktos mi powie po jakim czasie mogą zaskutkować te leki jeśli ktos uzywał dodam że jak wkładam jądra do ciepłej wody to odczówam poprawe tzn dyskomfort sie zmniejsza prosze o rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój lekarz twierdzi że bóle jąder mogą powstawać po kilkukrotnej ejakulacji lub przeciwnie - przy braku współżycia przez dłuższy czas. Zwłaszcza brak współżycia przy jednoczesnych silnych bodźcach może mieć taki skutek. Często przyczyny są właśnie takie banalne i niegroźne. Najgroźniejsze są niebólowe zmiany jąder. Jeśli jądro jest powiększone albo wyczuwa się jakieś guzki to najlepiej iść do urologa a on w razie wątpliwości zleci usg jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ja od około tygodnia może dwóch, odczuwam taki dyskomfort związany z prawym jądrem. nie jest to ból tylko, taki nazwijmy to ucisk. szczególnie podczas prowadzenia samochodu. Najczęściej pojawia się to gdy siedzę. W pozycji stojącej w zasadzie tego nie odczuwam. W prawym podbrzuszu, głęboko, wyczułem jedno małe zgrubienie. boli gdy je naciskam. mam uczucie jakby to zgrubienie naciskało na jakiś przewód prowadzący do jądra. (może to nie mieć sensu ale to takie uczucie) Miewam biegunki ale od jakiegoś czasu się z nimi borykam. Jakieś porady? Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość comamzrobic??

Czesc , mam 17 lat i dzis zaczeło mnie bolec lewe jądro , nigdy nie zwracałem uwagi na moje jądra a do dzisiaj , zauwazylem ze lewej jadra jest wieksze od prawego i ma takie dziwne zgrubienia chyba to są zylaki z tego co juz przeczytałem , nigdy wczesniej mnie nie bolało *] czy mam z tym isc do lekarza rodzinnego zeby mnie zbadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tensamproblem2

Witam ja mam podobny problem a zaczelo sie podobno od zapalenia jader. Po jakichs 2 miesiacach leczenia antybiotykami,lekami przeciwazpalnymi i przeciewgrzybicznymi urolodzy bo chodzilem do 2 stwierdzili ze juz nie mam zapalenia a guzek przy lewym najadrzu to zylak pozostalosc po tym wlasnie zapaleniu a jak im tlumaczylem ze czuje ciagle bol -do wytrzymania ale czuje poprostu ze jest cos nie tak to mi powiedzieli zeby o tym nie myslec bo tak juz musi byc-dziwne to ja juz musze tak miec zawsze czy to kiedys minie?? Dodam ze tez mam lewe jadro lekko podpuchniete i lekko zaczerwieniona moszne-ale lekarze powiedzieli ze tak jak jest to jest dobrze:/ Odnosnie tego gozka to podobno dopoki nie bedzie sie poiekszal to nie jest konieczna operacja ehhh i sam nie wiem co robic czy to juz ma tak byc czy isc do innych urologow paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 15 lat i mam podobny problem. Czuje ból (moze nie tyle bol ale uczucie ucisku czy cos takiego) w lewym jądrze i po lewej stronie podbrzusza. Dziwne bo czasami boli mnie lewe jadro a czasami prawe i tak samo z podbrzuszem - raz po lewej stronie raz po prawej */ . Prosze o pomoc bo wstydze sie o tym powiedziec mamie a isc do lekarza rodzinnego to juz w ogole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał 20

Witam wszystkich ja tez mam problem z bolem lewego jadra.Zaczal sie ten bol w wieku 16 lat.W tej chwili mam 20 i wkoncu poszlem do urologa.Okazalo sie ze w lewym jadrze zbiera sie plyn i jest go stanowczo za duzo.Jest ono powiekszone i w okolicy nadjadrza oraz w worku mosznowym po stronie lewej stwierdza sie wolnyplyn.Doktor zalecil smarowac jadro zelem altacet i zakladac ciasne slipy,oraz antybiotykDoxycyclinum TZF,stosuje to 2x dziennie i bolu nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom.jan

Niedawno też miałem problem zbólem lewego jądra i czasami pobolewało mnie prawe. Byłem u kilku urologów, badanie lekarskie, USG i nic. Zaden z lekarzy nie potrafił mi pomóc. Były rózne diagnozy, leki, ale to nic nie pomagało. Trafiłem w końcu do terapeuty manualnego z problemem kręgosłupa. Kiedy opisywał mi jakie mogą być objawy dysfunkcji stawowej i mięśniowej w moim problemie powiedział, o objawach bólowych dokładnie takich jakie ja miałem - czyli ból jąder. Wyjaśnił jeszcze co mogło być powodem - pierwszy specjalista który mi coś wyjaśnił (w końcu!). Już po pierwszej wizycie czułem dużą ulgę. Po kilku zabiegach ból ustąpił. nie umiem ich opisać bo to było dla mnie coś nowego dla mnie (zawsze myślałem że nastawianie musi boleć, chociaż on to nazywał przywracaniem ruchomości - i nie bolało). Zabiegi były bezbolesne - praca z jakimiś punktami bolesnymi. Na lekarzy straciłem kilka miesięcy i mnóstwo kasy, A tu parę wizyt i jest ok. Opwoiedziałem mu o mojej tułaczce po lekarzach, a on tylko stwierdził że dobrze że wykluczyłem poważniejsze choroby u urologa, wiec może ta kasa nie do końca wyrzucona była w błoto. Teraz nie bol mnie kręgosłup ani nie mam problemu z bólem jąder. W moim przypadku ból kręgosłupa nie miał wpływu na ból jąder lecz problemy mięśni w obrębie *miednicy*. Mogę go spokojnie polecić. Nie wiem czy w waszej sprawie pomoże, bo jak on mówił przyczyn może być wiele, jednak po wykluczeniu tych najniebezpieczniejszych problem moze okazac sie mięśniowym. A ortopedzi, czy neuolodzy tez nie byli w stanie mi pomóc - polecali ćwiczenia (co pogarszało mój ból) i leki. A u tego terapeuty najpierw bylo leczenie i likwidacja bólu, a dopiero potem ewentualne ćwiczenia z dokładną instrukcją. Jeśli ktoś chce namiary to niech napisze do mnie mail na tom.jan71@wp.pl Na początku temat był dla mnie krępujący, ale uwierzcie, życie z tym bólem było jeszcze gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co jakiś czas odczuwam bóle podbrzusza oraz jąder. Niekiedy ból jest tak silny że wole nawet nie dotykać jąder :/. Lekki ból potrafi mnie złapać w każdej pozycji i o każdej porze a ten silniejszy czasami po zabawie z dziewczyną... Myślałem że to mogą być żylaki powrózka nasiennego. Mogę wyczuć w lewym jądrze jakieś guzkowate twory towarzyszące żylakom jednak nie mam pewności czy może przy nich występować aż tak silny ból podbrzusza i obydwu jąder Jeszcze do niedawna ból pojawiał się max raz w miesiącu, jednak ostatnio lekki ból odczuwam kilka razy w tygodniu. Narazie nie mam w ogóle czasu żeby pójść do lekarza [praca] więc próbuję zasięgnąć rady tutaj :). I jeszcze jedno pytanko, czy przy przepuklinie pachwinowej mogą boleć jądra? Z góry dziękuję za odpowiedź :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją mam ten problem od roku z lewym klejnotem bylem u urologa 2 krotnie i nic nie dostrzegl badanie usg nic nie wykazalo powiedzial ze sa osoby które maja takie nerwo bule i wyjasnic tego nie potrafią ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Boli mnie lewe jądro i okolice podbrzusza , USG dobrze wyszło , nie mam przepukliny ale koło lewego jądra czuje zgrubiałą zyłe po której naciśniecju boli mnie podbrzusze. Lekarze nie wiedzą do końca co mi jest. Prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×