Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pasma żółci na błonie śluzowej żołądka


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem mamą 14go Dawida od conajmniej 6lat syn ma problemy z ukladem pokarmowym czeste bóle brzucha w podbrzuszu i w okolicy żołądka biegunki na przemian z zatwardzeniami,spadek masy ciała,bladość a czasem nawet sinienie skóry....co jakiś czas ma robioną pendoskopie w 2007roku po zrobieniu kolonoskopi i pendoskopi lekarze postawili diagnoze NZJ oraz zapalenie błony śluzowej.wW2008 roku po ponownymbadaniach najpierw diagnoze potwierdzili poczym *zmienili zdanie*co do NZJ utzymali zapalenie błony śluzowej żołądka z pasmami żółci.Dodam również że syn jest na diecie niskolaktazowej gdyż ma podwyżoną nawet do130,leczymy go rowniez w por immunologicznej jego IgA O,35g/l dlugo utrzymujacy sie spadek IgE343,8IU/ml IgG 532mg/dl FA 380ul W zwiąsku z tymi dadaniami prosze o udzielenie mi odpowiedzi co tak naprawde może być mojemu synowi..czy może to być reflux żółciwy?Dodam jeszcze ze sama choruje na CU.Zatroskana mama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasma żółci na błonie śluzowej żołądka świadczą oczywiście o refluksie dwunastniczo-żołądkowym czyli zarzucaniu treści z dwunastnicy (żółć) do żołądka co może powodować żółciowe zapalenie błony śluzowej żołądka. To może wywoływać objawy jakie pani opisuje powyżej tym bardziej, że te objawy mogą być także skorelowane z uczuleniem na laktozę organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×