Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda żyła na prąciu, biegnąca od trzonu wzdłuż, co to jest?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taką dolegliwość, około 4 tygodni temu zauważyłem zaczerwienie na prąciu (w miejscu gdzie występuje ta twarda żyła) oraz małe stwardnienie żylne(1cm) podczas stosunku (nie byłem zaniepokojony, pomyślałem że to normalne podczas stosunku) Ale około 2 tygodni temu na prąciu podczas stosunku zauważyłem twardą żyłę, tylko że dłuższą oko. 3-4 cm. Żyłę/ścięgno widać/czuć podczas dłuższego pobudzenia członka stojący członek przez około 30 min - bez uprawiania stosunku, masturbacji - tylko podniecenie, żyła/ ścięgno jest bardzo twarda, sprawia lekki ból przy dotyku a na pewno dyskomfort. Czytając różne wypowiedzi na tym forum zastosowałem żel Lioton 1000 przez 5 dni(3 razy smarowane) unikałem sytuacji do dłuższego podniecania się/stosunków i tak jakby pomogło. Ale przedwczoraj kiedy prącie zostało pobudzone znacznie dłużej niż zawsze około 30-40 min, znów ukazała się ta *twarda żyła/ścięgno*. - bez zaczerwienionej skóry. Wydaje mi się że jest znacznie mniejsza niż poprzednio (ale to może mi się tylko wydawać) Moje pytanie, czym to może być spowodowane, zbyt ciasnymi jeansami , częstego długotrwałego podniecania ? Czy stosować dalej żel Lioton, (czy ma jakieś skutki uboczne stosowane na prąciu, np bezpłodność, utrata jakości plemników lub jakieś inne poważniejsze powikłania?) Czy żyła się sama zregeneruje po jakimś czasie (miesiąc)? Czy czeka mnie operacja ....? Bardzo bym prosił o opinię fachowca. Zbliżają się Święta, ciężko się będzie dostać do lekarza na dodatek wyjeżdżam z żoną za granicę na dwa tygodnie dlatego bardzo liczę na odpowiedź. Proszę o pomoc. P.S nie mam problemów z oddawaniem moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prawdopodobnie zapalne wykrzepienie żyły prącia może być samoistne lub raczej tak jak Pan opisuje zbyt długim wzwodem członka co doprowadza do zastoju krwi zylnej, a przez to ułatwionego wykrzepiania krwi. Takie leczenie zakrzepicy żylnej trwa bardzo długo dlatego radziłbym jeszcze przez kilka tygodni stosować Lioton 1000 nawet 4-5 razy dziennie. Efekty całkowitego wycofania się zakrzepicy mogą być widoczne po 1-1,5 miesiąca. Lioton nie ma wpływu na czynność jąder i członka. Tego schorzenia nie leczy się chirurgicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×