Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde ropne guzy na pośladkach


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam spory problem. Mianowicie chodzi o guzki/ropniaki tak jak w temacie - czasami nie ma ich w ogóle, czasami pojawiają się jednocześnie po dwa, trzy. Średni okres ich istnienia wynosi około miesiąca, pozostawiają blizny. Sprawę bagatelizowałem trzy lata mając nadzieję, że problem sam zniknie. Ostatnio pojawiły się kolejne trzy ropniaki, jeden po środku lewego pośladka, drugi i trzeci w górnych partiach prawego. Tym razem są wyjątkowo duże (mniejszy 1,5 cm średnicy wraz z opuchlizną, większy około 2,5 cm). Jeden z nich silnie boli. Przy próbie wyciśnięć (poprzednie też były wyciskane) pojawiają się różne płyny : czasami biała, gęsta maź, drugim razem różowa ciecz, a niekiedy czysta krew. Jest wokół nich (również przed wyciśnięciem) silna opuchlizna oraz są one gorące. Mam 17 lat i nie za bardzo wiem do jakiego lekarza się udać (i czy w ogóle warto?). Jedynie na myśl przychodzi mi dermatolog (?) Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu pobiegłabym od razu do lekarza. Zapewne czeka Cię trochę bólu ale może być jeszcze gorzej jak nic z tym nie zrobisz. Lekarz rodzinny powinien Ci wystawić skierowanie do poradni chirurgicznej. Zajmij się tym jak najszybciej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello idzcie to lekarza,jesli sie pojawi jaki kolwiek ropniak,i gdzie kolwiek.ja wlasnie jestem po operacji ropniaka,mialam ja 20 godzin temu,uspili mnie nic nie czulam wybudzialam sie po paru godzinach,jak nowo narodzona,teraz mam tylko opatrunek,do zmiany,bo mam dziurke na 3cm...a wierze ze bedzie dobrze.prosze wszytskich o nie bagatiliizowanie tego problemu,ja chodzilam 2 lata z nim,dopiero mi odzyl jak zaczelam,chorowac na ospe angine i grype,to on tez odzyl.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×