Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie jąder po uderzeniach w krocze


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań do pana. Mam 17 lat,ćwiczę jujitsu Otóż niedawno dostałem trzy razy(w życiu 7) uderzeń w jądro.Czy mi może uszkodzić jądro,pęknąć,itp ? Czy po tylu uderzeń może dojść do uszkodzeń? Nie bolą mnie jądra,po 10 sekundach przeszło. Czy zakupienie ochraniaczy na jądro zabezpieczy mnie przed bólem? Otóż wyciskałem na twarzy kilka tam czarnych tych kropek,no i schodzi.CZy mogę mieć blizny mając 17 lat? Same zejdą? CZy maście zmniejszą np: wystąpienie blizn,trądzika? Otóż wyciskałem i jak na razie nie widzę blizn.Są one widoczne? CZy w nadmiernym hałasie zatka m rękoma uszy to nie dojdzie do uszkodzenia słuchu? Otóż jak na ulicy przechodzę jest kilku palaczy,6-7 razy powąchałem papierosy(2 min) przed sklepem kolejka). Otóż mogę zachorować na raka,mutacje itp? Po wdychaniu przypadkowo mam kaszel,jest to szkodliwie,coś może wywołać itp? Nie jestem zwolennikiem papierosów i alkoholi,tak więc nigdy nie będę używał tych rzeczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat od półtora roku występują u mnie bóle podobne do kucia w okolicach brzucha,są one nieraz tak silne,że nie mogę się ruszyć,również występują u mnie bóle serca,miałam robione ekg ale nic z nich nie wynikło,miałam też robione badania krwi z których wynikło,że mam zbyt mało żelaza choć odżywiam się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kamil: Otóż niedawno dostałem trzy razy(w życiu 7) uderzeń w jądro.Czy mi może uszkodzić jądro,pęknąć,itp ? - przy niewielkim urazie na pewno do tego nie dojdzie Czy po tylu uderzeń może dojść do uszkodzeń? - raczej nie Czy zakupienie ochraniaczy na jądro zabezpieczy mnie przed bólem? - tak Otóż wyciskałem na twarzy kilka tam czarnych tych kropek,no i schodzi.CZy mogę mieć blizny mając 17 lat? - po takiej czynności nie Same zejdą? - tak CZy maście zmniejszą np: wystąpienie blizn,trądzika? - tak Otóż wyciskałem i jak na razie nie widzę blizn.Są one widoczne? - blizny są widoczne CZy w nadmiernym hałasie zatka m rękoma uszy to nie dojdzie do uszkodzenia słuchu? - tak Otóż jak na ulicy przechodzę jest kilku palaczy,6-7 razy powąchałem papierosy(2 min) przed sklepem kolejka). Otóż mogę zachorować na raka,mutacje itp? - nie Po wdychaniu przypadkowo mam kaszel,jest to szkodliwie,coś może wywołać itp? - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Monika: - najpierw trzeba wyrównać poziom żelaza przez suplementację dietetyczną i farmakologiczną - skontrolować morfologię i poziom żelaza po około 1-2 miesiącach - w sprawie serca skonsultować się jeszcze z kardiologiem - o wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×