Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po operacji przy zapaleniu błony maziowej pochewek ścięgnistych palców


Gość ewelina25 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelina25 lat

Witam serdecznie tak jak mowi tytuł mam zapalenie błony maziowej w lipcu ubr.poddałam sie operacji naciecia pochewek poniewaz nie moglam zwłaszcza rano otworzyc palcow 3 i 4-tego po operacji palce nie strzelaja ale nadal mimo , ze minelo pol roku opuchlizna dalej sie utrzymuje w dodatku miejsce naciecia przy naciskaniu boli i palcami wyczuwam guzki w dodatku piaty palec zaczał mi strzelac tzn mam przykurcz nazywam to tak bo w momecie otwierania słychac jakby strzelanie byłam z tym u dwoch oropedow i usłyszałam dwie rozne opinie jeden powiedzial ze opuchlizna jest wynikiem tego,iz pochewki sa za wasko naciete i stad ta opuchlizna poniewaz tam sie zbiera płyn drugi natomiast powiedział ze opuchlizna i towarzyszacy bol to od tego ze jest stan zapalny i dlatego ten piaty palec sie zaraził zdziwil sie ze podczas operacji nie zbadano wycinka na histopatologie Szczerze powiedziawszy nie wiem co mam teraz zrobic dostalam od tego 2 lekarza skierowanie na zabieg zapisalam sie ale mam troche obaw poniewaz znajomi zdziwili sie ze nie dostalam zadnych lekow na zmniejszenie zapalenia zadnego usg czy chociaz tomograf czy rezonans powinnam miec zrobiony tymbardziej ze temu 2lekarzowi wspomnialam ze rowniez procz prawej reki prawy bark mi dokucza nie moge do konca uniesc reki odczuwam jakby nerw byl ucisniety i blokuje mi wykonanie tej czynnoisci co robic w tej sprawie udac sie jescze na konsultacje do jakiegos innego specjalisty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam problemy ze sciegnami z tym ze mi nie strzelaja i dotycza 3 i 4 palaca u obu rąk. walcze z tym od lipca. sterydy pomogly ale po odstawieniu nie jest za dobrze zwlaszcza rano. dodatkowo rece mi dretwieja bo pewnie pochewki sciegien uciskaja na jakies nerwy. bylam u reumatologa niby badania nic nie wykazaly ale czuje wewnetrzny niepokoj bo nie wiem skad sie to wzielo. wszyscy pisza o jakims strzelaniu a ja mam jedynie poranny przykurcz a w lewej rece dodatkowo rano czuje bol jak prubuje rozruszac. potem mija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

problem tkwi w tym asiu ze palce strzelaja dlatego ze pochewki sa zablokowane i w momencie otwierania palcow sciegna sie blokuja czy jakos tak no ja mam stan zapalny i rehabilitacja tak jak w twoim przypadku pomogła ale potem jeszcze gorzej było az w koncu pewnego dnia rano nie mogłam wogole otworzyc palcow i jedynie co to trzeba bylo zrobic operacje naciecia pochewek aby uwolnic sciegna no niestety mimo operacji reka dalej boli i jeszcze teraz ten 5 palec doszedl strzelajacy Mysle ze powinnas skontaktowac sie z innym lekarzem w miom przypadku bylo ich 4 poniewac jeden tez tylko leczyl mnie blokadami laser mialak krioterapie ultradzwieki a i tak nic to nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tylko ze u mnie usg wykazalo ze pochewki sa pogrubione ale nic nie strzela nie blokuje sie. tylko rano sciegna sa jakby posklejane i musze je rozmasowac. no i dochodza te morowienia. starsznie sie boje operacji :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

nic sie nie boj operacji ja mialam miec znieczulenie ogolone ale ze bylam po chorobie zapalenia krtani to nie kwalifikowalam sie na taki rodzaj znieczulenia ani nawet na blokade jedynie na zniecz.miejscowe zabieg trwal godzine a po 2poszlam do domu i wcale nie bylo tak strasznie kontakt sie ma caly czas z lekarzem sluchalam muzyki ktora leciala na sali operacyjnej A wogole lekarz cos ci mowil ze grozi Ci operacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinke to sporo bo gdzies ktos tu pisal ze jego zabieg trwal pol godziny. na razie lekarz nic nie mowil. ale musze sie zarejestrowac do innego. a co mowia twoi lekarze na temat przyczyny tego stanu rzeczy? ja tez bym wolala w znieczuleniu miejscowym. a co to jest blokada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

podejzewaja że to od pracy mi sie porobilo ponieważ jestem operatorem montazowym i pracuje rękoma na lini produkcyjnej ale nie maja 100%pewnosci ze to od pracy kazali mi jesc galaretki kisiele swinskie ogony to co ma duzo kolagenu dlatego teraz na nastepnym w innym szpitalu juz wezma wycinek na badanie skad mi sie ten stan zapalny zrobil blokada to inny rodzaj znieczulenia daje sie silne srodki uspakajace mozesz spac ale i tez nie musisz to zalezy i tak jak w moim przypadku mam chora prawa reke to znieczula mi cala reke nie wiem czy zastrzyk daja w szyje bark kolo gzies obojczyka nie mam pojecia ale o to chodzi ze konkretna czesc ciala jest znieczulona tak jak na nogi sie ma operacje np:zylaki to anestezjolog daje blokade w kregoslup i taki pacjent jest znieczulony od pasa w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a Twoje znieczulenie na czym polegalo? moj stan zapalny jest wogole jakis dziwny bo sa pogrubione pochewki sciegien ale nie ma typwego wysieku zaczerwienienia na skorze czy duzego obrzeku. gdzies wyczytalam ze to sie nazywa suche przewlekle zapalenie. na razie stosuje rozne metody z medycyny niekonwencjonalnej skoro konwencjonalana jak na razie niezbyt pomaga. a jak to nie pomoze to pewnie zabieg mnie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

ja niestety miałam znieczulenie miejscowe poniewaz byłam swiezo pochorobie zapalenia krtani i nie kwalifikowalam sie na ogolne ani na blokade mialam zastrzyki ok 6, 7 bylam przytomna i wszystko mi lekarz mowil co robi moja choroba wyglada tak mam wyczuwalne zgrubienia ktore sie wyczuwa palcami tkz.guzki i jak ruszam palcami to sie wyczuwa jak cos mi tam przeskakuje ja mam za malo mazi w sobie i dlatego te palce mi strzelaja tez nie mam zaczerwienienia ani wysieku natomiast jest niewielki obrzek mysle ze masz to samo co ja bo mi wczesniej palce nie strzelaly dopiero po roku jak tego nie leczylam tak mi sie porobilo ze bylo juz za pozno na leczenie jedynie operacja mysle ze powinnas sie skonsultowac jeszcze z innym lekarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelino, a mozesz mi napisac jak wygladaly przygotowania do zabiegu, jakie mialas badania itp. u mnie nie najlepiej. rano przykurcze ale najgorsze jest nocne dretwienie mrowienie prawej reki palce lokiec a czasami nawet bark u czucie jakby byl ucisk na jakis nerw. w dzien jest ok. w dzien lewa reka lekko mrowieje natomiast w nocy prawa nie daje spokoju podczas gdy w dzien jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien przed operacja musialam byc i zrobili mi badanie krwi i mocz temperature miezyli i raz cisnienie i to wszystko do znieczulenia miejscowego jesli chodzi o ogolne ktore terz bede miec to dochodzi jeszcz rtg pluc i ekg serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

w szpitalu bo to bedzie inny szpital nie robia miejscowego lekarz mi powiedzial ze to bedzie blokada nie pamietam chyba znieczulenie regionalne czy jakos tam a ja wlasnie bym chciala wiedzie na czym to polega i czy podlaczonym sie jest do monitora ktory funkcje zyciowe pokazuje czy bedzie lekarz anestezjolog czy moze pielegniarka anestezjologiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

zapomnialam tez dodac ze to wlasnie lekarz aneztezjolog ma zadecydowac czy ogolne czy jednak blokada takze w sumie sama nie wiem jeszcze jaki rodzaj bedzie znieczulenia na pewno miejscowego mi nie zrobia wiec albo to albo to drugie ktorego bym nie chciala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespol ciesni to moze stwierdzic neurolog bo badaniu emg wiec histopatolog raczej tego nie stwierdzi, od kregoslupa to raczej sie nie robi stan zapalny w dloniach. bol sztywnienie owszem ale bez stanu zapalnegoszkoda ze nie powiedzial tak dokladniej. ale lekarze czesto tak maja ze cos tam mrukna pod nosem zeby pacjent za duzo nie wiedzial:-( miejmy nadzieje ze nie mamy nic powaznego i mimo tych obecnych niedogodnosci wyleczymy sie z tego i wszystko bedzie ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

no ja tez mam nadzieje wodole to wiesz co jestem zła ze nie dał mnie na zadne badania mogłby chociaz zrobic rezonans ale po co mloda jestem a to drogie badanie to szukaja przyczyny na oko ja codziennie mysle o swojej chorobie bo tez codziennie mi da o sobie przypomniec bym cin wysłała zdjecie jak moja reka wyglada po operacji tej z lipca ale nie wiem jak na forum je umiescic chyba nawet nie ma jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mi tez ta choroba nie daje spokoju. ciagle mysle co jest przyczyna i ta mysl mnie wykancza. jest tyle groznych chorob :-( objawy tez sa bardzo dokuczliwe wczoraj nie wzielam metypredu(2mg) i w nocy prawa reka tak mi cierpla ze nie moglam spac. takie uczucie goraca pieczenia dretwienia. choc w dzien prawa reka jest ok gorzej z lewa to w nocy ni zdat ni zawad zaczyna sie z prawa reka :-(musze isc do rodzinnego po skierowanie do ortopedy ale teraz w osrodku tyle ludzi z grypa i przeziebieniami ze nie chce mi sie tam isc . no i boje sie wogole isc do tego ortopedy boje sie diagnozy zabiegu i wszystkiego co z tym zwiazane :-(((( podam ci emaila tam mozesz wyslac zdjecie . moje rece na oko wygladaja normalnie gorzej z ruszaniem palcami zaciskaniem i prostowaniem zwlaszcza rano sa przykurczone i takie nieruchliwe i obolale Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

tak jesli mozesz podaj mi maila droga joanno nic sie nie przejmuj ortopeda jest po to zeby Ci pomoc a bez niego i prawidłowego leczenia moze dojsc do jeszcze gorszej choroby Ty bynajmniej masz tabletki ja nie mam nic i to tez mnie marwtwi rece tez mi dretwieja w nocy ale smaruje sobie mascia konska i trzymam za glowa gdy leze juz w lozku pomaga a jedynie co dostalam na zapalenie to takie tabletki przeciwzapalne cos na e takie bialo zielone opakowanie i cyklo3fort ale to bylo na opuchlizne Ja najbardziej sie boje w pracy co powiem bo znow ten symbol bedzie a wogole masz jakis symbol bo ja ma M65,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pisalam emaila w poscie wyzej ale cos nie wyskoczylo chyba. o ile dobrze pamietam mam M 70- od ortopedy a od reumatologa mialam chyba m 13(nie moglam sie doczytac0 ale na rehabilitacji kobietka cos mowila ze to oznacza zmiany zwyrodnieniowe albo nie zdiagnozowana chorobe z zakresu sciegien kosci itp moj email nowa76@poczta.pl boje sie ze to jakas powazna choroba i ortopeda mi nie pomoze. bardzo boje sie twardziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

nic sie nie martw juz wyslalam na twoj adres fotke nic sie nie przejmuj bedzie dobrze juz na pewno gorzej byc nie moze ja widzisz mialam operacje Ty jeszcze nie wiec moze lepiej z twoimi rekoma niz z moimi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie doszla ale za chwile sprawdze jeszcze raz. tylko widzisz Ty mialas to strzelanie sciegien co jest typowe dla pewnej zapalnej choroby tychze sciegien(nazwy nie pamietam ale chyba na Q ). natomiast u mnie nie ma tego strzelania nawet nie ma typowego stanu zapalnego z wysiekiem tylko pochewki sa pogrubione. nawet nie wiem czy to wogle kwalifikuje sie na zabieg. na razie pomaga mi metypred ale to steryd wiec nie moge brac w nieskonczonosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelina25lat

ok zaraz wysle jeszcze raz ja tez nie milam strzelania typowego tylko pogrubione pochewki i zaniedbalam to i po pewnym czasie tez zaczelo mi strzelac rano i na wieczor a do ortopedy idziesz ?masz jeszcze procz tego inne dolegliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×