Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki na złagodzenie bólu, swędzenia i pieczenia po operacji hemoroidów


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 4 dzień po operacji żylaków odbytu metodą Fergusona. Wyczuwam 4 lub 5 szwów, ktore strasznie rwą i pieką, szczególnie w nocy oraz przy wypróżnianiu -robi mi się słabo z bólu. Trzymam dietę, stosuję ketonal i nurofen forte na zmianę, biorę prysznic 2 razy dziennie + po wypróżnianiu. Stosuje też okłady z kory dębu. Od lekarza dostałam tez maśc Flucinar do przykładania na szwy, ale bardzo mnie to piecze i nie wiem czy mogę stosowac jakąś inna maśc? Prosze o podanie informacji, co powinnam jeszcze robic by szybciej sie goiło, by tak bardzo nie bolało. Dodam, że cały czas trochę krwawią mi rany i ropieją, szczególnie po wizycie w toalecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w takim przypadku zwiększyć ilość środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych np. Ketonal 2 razy dziennie i jednocześnie 3 razy Nurofen forte. Mimo pieczenia 3 razy dziennie zastosować maść o podobnym składzie. Doustnie duże dawki leków zawierających diosminę. W ostateczności żele znieczulające z dodatkiem lignokainy (są dostępne tylko na receptę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem 6 dzien po operacji hemoroidow, odtatnio kiedy bylam w toalecie ( nie wspominajac juz jak bardzo bolalo) zobaczylam ze w kibelku plywa cos fioletowego,wystraszylam sie co to jest,wiec wyciagnelam a to był szew. Poprostu odpadl i to calkiem duzy splot. Boli mnie bardzo, ale az tak bardzo nie krwawie. Czy to normalne? czy one maja odpadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×