Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guzek pod językiem w okolicy ujścia kanału ślinianek


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. od miesiąca zauważyłem małe zgubienie pod językiem w okolicy ujścia kanału ślinianek. Nie jesto to kamica ślininanek, bo robiłem prześwietlenie i nic nie wyszło. Guzek nie jest za bardzo bolesny. Stomatlog nie potrafił określić, co to jest w badaniu palpacyjnym. Nie ma zatoru i ślina jest prawidłowo odprowadzana. Czy iść do chirurga szczękowego czy może wystarczy laryngolog ...i czy sprawę trakotwać bardzo poważnie ? Może warto wcześniej zrobić jeszcze USG tego miejsca ? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, właśnie byłem u laryngologa. W międzyczasie zrobiłem jeszcze USG ślinianek na którym nic nie wyszło. Podobno że to jednak jest kamien. Dziwne, bo prześwietlenie go nie wykazało. Pani dr próbowała go wyłuskać palcami. Niestety bezkutecznie. Zaczopował się. Po 10 minutach bardzo mocnego wyciskania przewód odprowadzający ślinę stał się obolały, spuchnięty i przekrwiony. Wygląda fatalnie. Dostałem antybiotyk, leki rozkurczowe i. Mam miejsce masować i próbować wymusić *urodzenie* kamyka. Jeżeli nie uda się, to za tydzień lekarz natnie mi kanał i usunie kamyk....szkoda tylko że musiałem przejść przez 10 minut męczarni. Ale i tak jestem szczęsliwy. To nie nowotwór !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku, prosze napisac jak sie zakonczyla Pana historia z tym kamieniem bo z tego co Pan opisuje wydaje mi sie za mam podobny problem. Guzek pod jezykiem pojawij sie ponad tydzien temu, nie boli, jest miekki i wypukly. na razie nie bylam jeszcze u lekarza ale zamierzam sie wybrac za kilka dni. na razie zastosuje masc Sachol, moze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam podobny problem. Guzek/zgrubienie umiejscowione, jeśli dobrze nazywam, na fałdzie podjęzykowym prawym. nie boli, wyczuwalny jezykiem/palcem, raczej niewidoczny. Jakby się trochę zmniejszał po płukaniu tej okolicy ciepłym naparem rumianku, lecz szybko wraca do swoich rozmiarów. Ogolnie caly ten fałd ślinianki troche nabrzmiały. Po usg slinianek i wizycie u laryngologa napisze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×