Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja przepukliny rozworu przełykowego przy dużym brzuchu


Gość Laura

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor mam taki problem rozpoznano u mnie przepuklinę rozworu przełykowego ,mieszkam w Grecji i rozmawiałam z dwoma lekarzami Gastrologami i obaj są zgodni że powinnam zostać przy tabletkach uważając na to co jem i o której porze i najlepiej gdybym schudła ale z tym mam problem bo nawet jak schudne 5 kg to i tak brzuch mi nie chudnie i wyglądam jakbym cały czas była w ciąży! Słyszałam że operacja pomogła wielu osobom tym bardziej nie rozumię dlaczego mi nie chcą jej zrobic. Tabletki mi pomagaja ale ja nie chce całe życie jeść tabletek, poza tym wystarczy ze zapomne zazyc natychmiast wraca zgaga i pieczenie w klatce piersiowej nie moge potem spac dopóki nie zwymiotuje. Poza tym czuje dyskomfort związany z moim brzuchem! Czy mógłby mi jakiś lekarz podpowiedziec jak przekonać tutejszych lekarzy że taka operacja by mi pomogła, a może rzeczywiście nie powinnam takiej operacji miec? Bardzo prosze o odpowiedz dziekuje! Ps. Moja obecna waga 75 kg a brzuch jak 6/7 miesiąc ciąży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku z pełną dokumentacją trzeba udać się na konsultacje do chirurga. To chirurg ostatecznie zadecyduje czy należy operować czy tez pozostać przy leczeniu zachowawczym. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie przez niego podjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×