Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kregosłupa i rwa kulszowa


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiem ,ze to pytanie było już niejednokrotnie poruszane ,ale myślę że jestem w dość wyjątkowej sytuacji i muszę zasięgnąć rady specjalisty.Obecnie jestem na misji w Afganistanie i jestem tutaj dość bezsilny.Około 6 miesięcy temu zacząłęm odczuwać ból w okolicach dolnej części kręgosłupa, do tego doszła jeszcze ciągnąca noga ,ale po jakimś czasie ból zmalał.Około miesiąca temu podczas akcji bojowej gdzie byliśmy pod dość mocnym obstrzałem ,jak również miałem około 50 kg na plecach bóle się nasiliły.Dostałem Naklofen i dodatkowo jakąś witaminę w zastrzykach,oczywiście nic to nie pomogło więc wysłali mnie do innej bazy gdzie zrobili mi zdjęcie RTG. Wyszło to podobno na tyle nieciekawie,że wysłano mnie do Amerykańskiego szpitala w Bagram.Tutejszy lekarz nie mając opisu zdjęcia zrobił mi go ponownie i tutaj według niego jest wszystko ok.Stwierdził że prawdopodobnie jest to nadwyrężenie mięśnia.Teraz mam wrócić skąd przyleciałem z zestawem ćwiczeń na wzmocnienie mięśni dolnego odcinka kręgosłupa.Wszystko byłoby ok. gdyby nie ciągnąca mnie noga,ból w okolicach kości ogonowej,okropny ból przy kaszlaniu (jakby ktoś dosłownie wbijał mi igłę w kręgosłup).Nie mogę również się schylić jak również podnieść prawej nogi.Mam wtedy wrażenie ,jakbym miał zbyt krótki mięsień ,nie wspomnę już o bólu.Czy według pana Doktora może to być mięsień,czy po upływie około 3 tygodni mogę dalej włożyć na siebie kamizelkę plus dodatkowy sprzęt? Nie wiem co mam robić,czy na własne życzenie zlecieć do kraju i zrobić rezonans,ponieważ tutaj tego nie posiadają.Boję się że jeśli jest to np.wypuklina lub coś podobnego ,czy nie pogorszę tylko swojego kręgosłupa.Jeśli chodzi o ból to jestem na niego wytrzymały,ale chyba nie ma dalej sensu łykać Tramal ,ktory dostałem i zostać kaleką a mam dopiero 30 lat i półtora roczną córkę w kraju.Wiem ,że mamy tu swoich lekarzy ,ale wolę jednak zapytać Pana ,ponieważ wydaję mi się ,że jednak nie jest to nadwyrężony mięsień.Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam z dalekiego Afganistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu Pana dolegliwości raczej nie wynika, że takie objawy są spowodowane nadwyrężeniem mięśni grzbietu, lecz prawdopodobnie uciskiem na korzenie nerwowe (być może właśnie spowodowane dyskopatią). W takim przypadku warto byłoby skonsultować się z neurologiem i zapewne konieczne okaże się wykonanie badania NMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×