Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fragmenta mucosae endocervicis


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałam wynik badania histopatologicznego, ale wizytę u lekarza mam wyznaczoną dopiero za miesiąc. czy mogłabym się dowiedzieć, czy wynik jest dobry? 1. fragmenta mucosae endocervicis 2. fragmenta endometrii subatrophici 3. polypus endocervicalis Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

1. Fragment błony śluzowej szyjki macicy. 2. Fragment błony śluzowej aubatroficzny. 3. Polip szyjki macicy. Z ginekologiem należy ustalić dalsze postępowanie. Nie wiadomo nic na temat wielkości polipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chodzi o rokowanie jest ono bardzo dobre. Usunięcie polipa daje wyleczenie i ustąpienie objawów. Przemiana w nowotwór złośliwy występuje sporadycznie. Wycięcie polipa nie stanowi obciążającego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*usuniecie polipa daje wyleczenie*, niestety nie zawsze, one maja tendencje do odrastania. Mialam 2 w macicy, usuniete histeroskopowo, odrosl jeden po 3 miesiacach, po roku mam drugiego na szyjce macicy. Nastepna histeroskopia i nie zrobiono kompletnie nic, oprocz pobrania fragmentu mojego endometrium 9 wszystko ok) i podania (za duzo) srodka usypiajacego. Czekam na wyjasnienie mojego lekarza GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 27 lat po długotrwałym plamieniu zostałam poddana zabiegowi w którym pobrano wycinki z okolic szyjki macicy i jamy macicy. Dziś otrzymałam wynik i proszę o jego interpretację i co się z tym wiąże 1. polypus fibrosus benignus cervicis 2. endometrium in stadio secretionis sine neoplasmate. Z góry dziękuje za odpowiedź. Z poważaniem Eliza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałam wynik HPV: Metaplasia planoepithelialis immatura focalis epthelli endocervicis. Pytanie: Czy ma podst. wyniku mozna okreslic kiedy mogło dojśc do zakażenia wirusem HPV / dawno, czy w niedługim czasie ? / Co mam robic aby zwalczyc ten wirus ? zaszczepić sie na HPV czy po prostu czekac może dojdzie do samowyleczenia? Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość juz starsza

dbajcie o siebie dziewczyny błagam oj dbajcie ja trochę zaniedbałam ciagłe krwawienie plamienie a teraz czeka mnie powazna opercja niestety a co dalej to tez tego nie wiem co bedzie dbajcie o siebie błagam WAS i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poprosze o przetlumaczenie wyniku po zabiegu W- Ectropion in statu epiderminisationis cum dysplasia minoris gradus in epithelio plano (LSIL ,CIN1), I- Endocervix normalis II- Endometrium secretans ( subphasis tarda cum necrosi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×