Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mocne krwawienie z odbytu po operacji żylaków odbytu


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Marcin wiek 32 lata operacje żylaków odbytu miałem około 5-6 lat temu dziś krwawienia z okolic odbytu przy każdym wypróżnianiu są bardzo mocne. Zrobiłem wyniki poziomu krwi w organiźmie więc wyszło, że hemoglobiny mam tylko 11. Wcześniej też zdarzały się krwawienia małe i żadko. Dziś czuję się bardzo słabo pewno dlatego że wyniki słabe. Śmiem podejżewać że operacja była słabo przeprowadzona, tego też mi nikt nie powie. Pytanie moje to gdzie jest jakaś poradnia specjalizująca się w/w problemie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się do poradni proktologicznej. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli choroba hemoroidalne jest znacznie zaawansowana operacja jednorazowa może nie przynieść efektu (nie da się jednoczasowo usunąć wszystkich splotów żylnych, bo można doprowadzić do niebezpiecznych powikłań). Być może niewielkie sploty pozostały po pierwszej operacji i teraz zaczęły dawać objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, po czasie około roku miałem zabieg tzw zasuszanie efekt mierny, ale jak wspomniałem co jakiś czas pokazywało sie krwawienie i dało się z tym żyć. Dziś się już nie da. Lekarz stwierdził że konieczna kolejna operacja która ma wyglądać* zszycie ran otwartych które nie zabliźniły się po operacji i nacięcie jelita tuż obok zszytych ran. Jak to można zrozumieć gdyż jelito to bardzo delikatne a nacinane nie pogorszy? Jaką moge mieć pewność że te naciecia nie pękną przy zaparciach itp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może doszło do wytworzenia szczeliny odbytu. Taką szczelinę wycina się i często zaszywa oraz nacina się zwieracz odbytu celem lepszego gojenia rany po szczelinie. Zapewne o to chodziło chirurgowi. Taki zabieg wykonuje się w znieczuleniu przewodowym (do kręgosłupa), więc jest to zabieg niebolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.. Chodzi mi o to czy jelito w tym momencie takiego wycinania, zszywania jakoś się jego stan nie pogorszy tzn czy nie będzie słabsze? Czy też po jakimś czasie nie okaże się że naciecia pekają czy coś w tym rodzaju... Wiadomo ono już nie bedzie jak nowe skoro już było wycinane, ale mam obawy czy stan się nie pogorszy. Przyznam że jestę załamany bo już zwykłe piernięcie pozostawia ślady na majtkach, coś okropnego. Mało tego nie wiem gdzie z tym się najlepiej kierować chodzi mi o kąkretnego specjalisty w wielkopolsce. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×