Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co dalej? 2 guzy w wątrobie po przerzutach z jelita grubego


Gość córka

Rekomendowane odpowiedzi

lekarz dzisiaj rano powiedział,że dostanie jaknajszybciej chemię a potem jest możliwe,że mu usuną te guzy trafiliśmy na wspaniałego lekarza,wiem,że szanse są minimalne,ale myślę,że ważne jest też podejście lekarza do rodziny i do chorego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adenocarcinoma G2 nowotwó nacieka ścianę jelita zajmując mięśniówkę i bardzo powierzchownie ogniskowo wnikając do tkanki tłuszczowej,nie dochodząć do surowicówki znaleziono 5 węzłów chłonnych bez przerzutów pT3N0 Gruczolak cewkowo-kosmykowy z dysplazją małego stopnia usuniety w całości czy może ktoś napisać dokładniej czy jest bardzo źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,dr bebenek z Wroclawia wspanialy lekarz ,pomogl mojej tesciowej godnie przezyc ostatnie miesiace,miala ciezki nie operacyjny przypadek,guza wneki watrobowej ,rowniez polecam dr. Skoczylasa z Wroclawia dokanal cudem dwoch protezowan wneki,dal jej pol roku zycia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu mój brat (61 lat) przeszedł operację na jelicie grubym (rak złośliwy). Nie zalecono żadnej diety, ani chemii. Dzisiaj 20.08.2014 r. mamy oto taką sytuację: 1. Od kilku miesięcy stosował dietę fiolkową na odchudzanie, pani stwierdziła zbyt dużą ilość wody, a następnie zajęła się zbijaniem tkanki tłuszczowej - czy ta dieta mogła być przyczyną przerzutów, osłabienia wątroby i złego samopoczucia? 2.Jest przerzut na wątrobę 11 ognisk (TK), z czego większość ma wielkość 3 cm. 3. Podczas wizyty lekarz stwierdził, że w obecnej sytuacji żadna operacja jest niemożliwa. 4. Lekarz wskazał na chemioterapię. 5. Poziom CEA ma wartość 23 - czy to jest bardzo duża wartość? Bo w poprzednim badaniu było 9 i lekarz stwierdził, że nie ma się czym martwić. To jak w końcu jest? Jakim poziom CEA jest już niebezpieczny. Proszę o pomoc w tym względzie. Z góry dziękuję, ponieważ myślę, że chyba jesteśmy już *pod bramką*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×