Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie i przeszczep serca przy kardiomiopatii gąbczastej


Gość Martin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem mężczyzną w wieku 21 lat, została wykryta u mnie kardiomiopatia gąbczasta i chciałbym się dowiedzieć czy da się to jakoś leczyć, czy konieczna będzie w przyszłości transplantacja serca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardiomiopatia gąbczasta to choroba dziedziczna,pierwotna choroba mięśnia sercowego,przyczyny nie są dokładnie rozpoznane.W badaniu stwierdza się nieprawidłową budowa wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego.W porównaniu można to ująć jako struktura porowata.Powoduje to złe przepływy krwi przez jamy serca.Konsekwencją może być niewydolność krążeniowa i powstawanie zakrzepów.Leczenie jak w typowej kardiomiopatii. Czyli farmakologiczne leczenie niewydolności serca, a w skrajnych przypadkach transplantację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w podobnym przypadku pomógł inż. fizyki, który swego syna kilkunastoletniego wyleczył w ciągu niecałego roku z gąbczastego serca całkowicie, co lekarze orzekli iz cuda się czasem zdarzają, ale metodzie ojca tego syna nie przyznali razji, to bardzo raki sposób. Proszę do niego napisać, na pewno chętnie się z panem podzieli swoim życiowym osiągnięciem. Pochodzi z Gliwić, jeśli się nie mylę jno.mistrzu. Jedo syn czekał na przeszczep serca, ale mozliwośc znalezienia dawcy była prawie żadna, o czy ojciec tego syna wiedział i zdecydował się na metode o której Panu napisze, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Denisasus

Приветствую Вас. Друзья!
Наша компания предоставялет интим услуги, лучшие телки с буферами, голые письки, отборная порнушка, анал, лесбиянки, все на нашем сайте.
Наша сайт - https://sk-blagodat.ru/

Заходи и дрочи по полной !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×