Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie miejscowe podczas reoperacji przepukliny pachwinowej u nastolatki


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Mam 17 lat i miałam operacje w sierpniu 2010r na przepuklinę pachwinową prawostronną.Od czasu zabiegu ból nie ustępuje a tabletki i blokady nie pomagają.Mój lekarz prowadzący powiedział że trzeba znów operować bo nie mogę się tak męczyć.Powiedział że zabieg ma być wykonany w znieczuleniu miejscowym.Moje pytanie na czym polega znieczulenie miejscowe??i czy jest to znieczulenie podawane do kręgosłupa czy tylko wokół miejscz operowanego??i czy po zabiegu będę mogła zaraz chodzić czy trzeba będzie swoje odleżeć(jak tak to mniej więcej ile godzin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

no boli dosyć mocno na brzuchu spać się nie da.blokadę miałam jedną szpitalną nie wiem dokładnie jaką i z diprohosu oprócz tego kilka rodzai tabletek przeciwbólowych i maść.Ja przepukline miałam od urodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega znieczulenie miejscowe? - polega na ostrzyknięciu miejsca operowana środkiem znieczulającym za pomocą igły i strzykawki, będziesz w pełni świadoma, nie będziesz czuła bólu tylko to, że coś w tym miejscu się robi i czy jest to znieczulenie podawane do kręgosłupa czy tylko wokół miejsca operowanego? - wokół miejsca operowanego i czy po zabiegu będę mogła zaraz chodzić czy trzeba będzie swoje odleżeć(jak tak to mniej więcej ile godzin) - po znieczuleniu miejscowym można od razu chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie też, ale później mi jakoś schowała się na trochę, a potem pokazała się znowu, ale nic z tym nie robiłam.. w sumie to za bardzo mi ona nie przeszkadza. a Ty mialas jakies problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

no sama z siebie nic ciężkiego nie dźwigałam a ona co kilka dni robiła się większa.Nawet lekarz po operacji pryznał się że jak zaczeli mnie operować to się aż za głowę chwycili że w środku była taka wielka(nie tylko na zewnątrz).Lekarz porównał moją przepulkinę do przepukliny srarego faceta ciężko pracującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Bardzo przepraszam że wczoraj wysłałam 3 te same wiadomości ale miałam problem z internetem.Niby te bóle mam bo mam przychycony nerw,choć mam przed tym obawy bo w dolnym końcu blizny jest uwypuklenie.Ja miałam bez urzycia siatki(szwem)ponieważ tak młodej osobie która jeszcze nie rodziła nie należy wszywać siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×