Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasieniowód większy po lewej stronie niz po prawej


Gość tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownego Pana mam takie pytanie mam 18 lat i moze to tylko dojzewanie ale wole sie spytac kogos kto ma wieksze pojecie o tym a mianowicie chodzi mi o to ze po lewej stronie mam jak by wiekszy nasieniowód niz po prawej po prawej jest cieki i gładki a po lewej jest bardziej grubszy i i wyczówalny .ogolnie to nic mnie nie boli nie kłuje,nie mam zadnych innych problemów ale bardzo mnie to irytuje a wczoraj wykonałem nawet próbe Valsalvy i nic mi sie w jej trakcie nie powieksza nie liczac tego ze chyba normalne jest powiekszenie o jakis 1mm czy 2 mm bo przeciez jest wielkie cisnienie ,a najbardziej mnie irytuje to ze tuz nad jadrem jest własnie nasieniowód i jest on połaczony z jadrem i własnie sie zastanawiam czy na samym poczatku tego połaczenia jest on normalnie gróby a pozniej juz sie zweza i np jak moszna mi sie tak srednio zwezy to czuje ten nasieniowód przez nia jak by był naprawde duzy i jakby mi wystawał przez skóre a jak mam luzna to jest całkiem inny normalny ale i tak rózni sie od prawego ,czasami dotkne go to jest duzy ale jak zaczne go dokładnie wyczuwac i wymacywac to jest normalnej wielkosci,prosze o odpowiedz i dziekuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W anatimii człowieka symetria rzadko występuje. Z jądrami też jest tak, że są nierówne. Często lewe mniejsze, niżej położone i z grubszym powrózkiem nasiennym. Po lewej stronie częściej występują żylaki powrózka masiennego. Jednak, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku musisz dać się przebadać przez urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×