Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

D34 Tu lobi dex. glandulae thyroideae


Gość Kazimiera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kazimiera

Prosze przetlumaczyc rozpoznanie kliniczne: D34 Tu lobi dex. glandulae thyroideae. Wynik biopsji: Rozproszone oraz w grupach i platach pojedyncze polimorficzne tyreocyty, niektore wykazuja przejasnienia i bruzdy, limfocyty w tle, koloid. Lekarz kieruje mnie na operacje . Co w takiej sytuacji Pan Doktor mi doradzi? Czy operacja jest konieczna? Czy ten nowotwor tarczycy jest złośliwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polsku rozpoznanie brzmi: Guz prawego płata gruczołu tarczowego. W rozpoznaniu cytologicznym nie ma ewidentnych cech nowotworu. Jednak, aby w 100% określić czym jest ten guz należy go usunąć operacyjnie i poddać badaniu histopatologicznemu. Jeśli takie leczenie zaleca endokrynolog należy się temu zaleceniu podporządkować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danka,2008-03-25 15:12

Proszę przetłumaczyć wynik badania histopatologicznego: Adenoma microfolliculare partim trabeculare/foetale/glandulae thyroideale. Chirurg prowadzący ocenił wynik jako dobry,a endykrynolog pod wielkim znakiem*?* ponieważ uważ że były(są)zarodki nowotworowe. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam 15 lat temu operacje usunięcia gumką z tarczycy, w ubiegłym miesiącu byłam zrobić sobie badanie USG dopiero tętnic szynach. W badaniu wyszło mi powiększona tarczyca z licznymi zmianami ogniskowych wobu planach - wskazana kontrola badania USG. Proszę o jakąś poradę co mam zrobić zarejestrowałem się do endokrynolog ale muszę czekać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×