Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz w okolicy wszczepionej zastawki Pudenza komorowo otrzewnowej przy wodogłowiu


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam 11 letniego syna z wodogłowiem i wszczepiona zastawka pudenza komorowo-otrzewnowa.15 listopada tego roku syn przewrócił się na sali gimnastycznej i nabił sobie guza zaraz obok zastawki.Gdy wrócił do domu połozyłam na jego głowie zimny okład,i położyłam go do łożka.Nie pojechałam do szpitala bo sam syn nie skarżył sie na bóle głowy lecz teraz zauważyłam że ten guz nie wchłonął sie do końca i zdarza sie że po pogłaskaniu po głowie odczuwa lekki ból.Wczoraj w nocy obudził się z powodu bólu a poniewaz nie chciał mnie budzic to zrobił sobie zimny okład i zasnał.Zaczynam sie niepokoić,nie wiem czy ot tak sobie szpital nas przyjmie,zdarzało sie juz że odsyłali nas z kwitkiem bo zastawka działała i tak też jest w tej chwili,co prawda jest bardzo napięta i nie naciska się jej zbyt łatwo ale *odbija* więc chyba wszystko działa.Bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania czym może być ten guz. To raczej prawdopodobnie zwłókniały krwiak powstały po urazie w przeszłości. Taka zmiana niestety już się nie wchłonie tylko pozostanie. To nic groźnego i nie wymagającego interwencji jednak dobrze, żeby zbadał to bezpośrednio najlepiej chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zastawkę , miałam guza na móżdźku 20 lat temu. Od dwóch dni mam corza bardziej nabrzmiałą tą zastawkę i większą . Jak dotykam albo ruszam czołem to mnie boli. mieszkam w uk i nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×