Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde guzki na czole u dziecka


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moj 5 letni synek ma pare twardych guzków(w dotyku jak chrzastka) po prawej stronie czoła. Byliśmy u chirurga i stwierdził ze jak samo się pojawiło to samo zniknie. guzki pojawiaja sie i znikaja, raz sa mniejsze a raz wieksze. rtg czaszki nie wykazal zadnych zmian w strukturze kostnej. Poszłam wiec prywatnie na wizyte i lekarz od razu skierowal nas na wyciecie jednego guzka i poddaniu go do badania. stwierdzil iz może to byc choroba kosci? nic wiecej nie chcial mi powiedziec!! dziecko nie posiada zadnych innych zmian typu plamek ani guzkow w innych miejscach. bardzo sie boje ze to cos groznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko badanie histopatologiczne może odpowiedzieć w 100% na pytanie czy te zmiany guzowate są typu łagodnego czy złośliwego. Dlatego spokojnie trzeba poczekać na wynik tego badania. Jednak skoro te zmiany pojawiają się i okresowo zanikają to raczej świadczy o ich łagodnym, nie groźnym charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D pare dni przed zabiegiem guzki prawie zniknęły! nie sa widoczne i ledwo wyczuwalne pod palcami.natomiast powiekszyły sie wezly chlonne na szyi. pani doktor w szpitalu(znowu inny lekarz) stwierdzila ze narazie nie ma co wycinac i trzeba wyleczyc wezly. powiedziala ze nie powinna byc to choroba kosci gdzyz zdjecie rtg by cos wykazalo. powiedziala również iz wezly moga miec powiazanie z guzkami. czyli w dalszym ciagu utknelismy w martwym punkcie. masakra.kazdy lekarz mowi co innego. nie wiem juz co o tym myslec? moze ktos z was mial podobny przypadek? lub wie cos wiecej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co to może być. Trzeba poczekać na efekt leczenia i uzbroić się w cierpliwość. Nie wykluczone, że np. nie trzeba będzie wykonać biopsji cienkoigłowej np. tych powiększonych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d wyniki krwi ogolnie dobrze, mocz tez , ale OB*32. maly mial gardelko czerwone wiec dostawal pulneo, calcium, tantum verde. po odebraniu wyników dodatkowo dostal kinder bovital i tabletki Groprinosin.lekarz rodzinny kazal przyjsc za miesiac i powtórzyc wyniki. nic wiecej. guzki sa juz calkiem niewyczowalne a wezly tez zniknely!! wiec co ja mam w tym przypadku zrobic? mozna wykonac jakies inne dodatkowe badanie?trudno uzbroic sie w cierpliwosc gdy to wszystko sie ciagnie juz od 3 mies? i nadal nie wiadomo co to byly za guzki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d maly dostal skierowanie na badanie kalu, wezelki znow wyszly lecz w innym miejscu. dostal tez na morfologie i ob oraz antybiotyk na 7 dni. ddy skonczyl go brac poszlismy na badania.ob 17, ale w kale glista. dostalismy odpowiednie leki. jutro znow idziemy zrobic kontrolne wyniki. guzki znow wyszly na czole! bylismy u chirurga i znow czekamy na wyciecie. niewiem czy to dobry pomysł by to ruszac, raz sa raz ich nie ma?! lekarz powiedzial ze nie mozna wykonac zadnego dodatkowego badania. ? boje sie ze oszpece dziecko niepotrzebnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz mam 23 lata, kiedyś jak byłam mała wyczułam na czole *przesuwające* się takie guzki. Mama zabrała mnie do lekarza, a on powiedzial że to nic takiego. Że nie wpływa to na organizm itp itd. Guzki pojawiają się do dziś i w zadnym wypadku nie spowodowały uszczerbku na zdrowiu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja niewiem co robic. nie chce zabardzo zdecydowac sie na zabieg. wydaje mi sie ze to moga byc wezly chlonne, i ma to powiazanie z ta glista. (niewiem czy wogole jest to mozliwe?) bo o dziwo ciagle znikaja i na nowo po jakiems czasie wracaja. moze jest jakies inne rozwiazanie? moze jakas biopsja.? dowiadywalam sie iz tej biopsji cienkoiglowej nie wykonuja dziecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech pani zrobi dziecku badania w kierunku boleriozy bo nie tylko kleszcze roznoszą bolerioze, dodatkowo można zrobić ANA 2 i wyżej. Pasożyty jak najbardziej mogą powiększać węzły chłonne bardzo groźna jest przywra inaczej motylica, można zarazić się nią poprzez zjedzenie owoców sałaty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×